V Niedziela Wielkiego Postu ? 29.03.2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w liturgii okres pasyjny, czyli rozważanie męki i śmierci Chrystusa, zachowując zwyczaj zasłaniania krzyża.
 2. Nadal trwamy w błagalnej modlitwie do Boga o ustąpienie rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. Pamiętać chcemy o wszystkich chorych, pogrążonych w lęku i obawach przed zarażaniem i przebywających na kwarantannie.
 3. W Wielkim Poście odprawiane są nabożeństwa pasyjne:
  – w piątek Droga krzyżowa o godz. 17:30
  – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:30
 4. Przypominamy, że w obecnej sytuacji wszystkie Msze św. i nabożeństwa są odprawiane w obecności maksymalnie 5 osób i kapłanów prowadzących liturgię. Wszystkich więc parafian prosimy o łączność duchową.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, którą przeżywamy na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nie ma odwiedzin chorych po domach i piątkowej adoracji.
 7. W najbliższą niedzielę o godz. 8:00 Msza św. w intencji Żywego Różańca.
 8. Z prasy katolickiej możemy nabyć ?Niedzielę? i ?Małego Gościa Niedzielnego?. ?Gość Niedzielny? dostępny jest drogą elektroniczną.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku
dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień ?Szczęść Boże?.

Nie zapominajmy o swojej parafii
         W zaistniałych trudnych okolicznościach naszego codziennego życia pamiętajmy, że wspólnie musimy utrzymać nasz kościół i parafię. W obecnym czasie gdy parafia nie ma niedzielnych tac możemy wpłacać dobrowolną ofiarę na podane niżej konto parafialne. Dziękujemy również my kapłani za wsparcie w tych trudnych dniach.

BNP Paribas Bank Polska  S.A  71 2030 0045 1110 0000 0415 5180