IV Niedziela Wielkiego Postu ? 22.03.2020 r.

 1. Trwamy wciąż w błagalnej modlitwie do Boga o ustąpienie rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. Pamiętać chcemy o wszystkich chorych, pogrążonych w lęku i obawach przed zarażeniem i przebywających na kwarantannie.
 2. W Wielkim Poście odprawiane są nabożeństwa pasyjne:
  – w piątek Droga krzyżowa o godz. 17:30
  – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:30
 3. Adorując krzyż Chrystusa umieszczony w środku kościoła ze względu
  na przenoszenie koronawirusa nie całujemy go tylko możemy uczynić ukłon. Przy krzyżu składamy jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na biednych i potrzebujących.
 4. Podejmując w naszej diecezji modlitwę o nowe powołania kapłańskie i zakonne możemy wybrać sobie w Wielkim Poście jeden dzień postu o chlebie i wodzie. Wybrany dzień wpisujemy na listy wystawione na stoliku z tyłu kościoła.
 5. W środę 25.03 Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 6. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Iwan spoza parafii, śp. Rafała Nowickiego z ul. Akacjowej . Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. W naszych modlitwach pamiętajmy również o zmarłych na skutek zarażenia koronawirusem.
 7. W sobotę przypada 11 rocznica święceń biskupich ks. bp-a Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył ks. Biskupa obficie swoim błogosławieństwem.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; jest Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny, czasopisma dla dzieci i młodzieży (?Jaś i Ola?, ?Mały Gość Niedzielny?).

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień ?Szczęść Boże?.

Nie zapominajmy o swojej parafii
         W zaistniałych trudnych okolicznościach naszego codziennego życia pamiętajmy, że wspólnie musimy utrzymać nasz kościół i parafię. W obecnym czasie gdy parafia nie ma niedzielnych tac możemy wpłacać dobrowolną ofiarę na podane niżej konto parafialne. Dziękujemy również my kapłani za wsparcie w tych trudnych dniach.

BNP Paribas Bank Polska  S.A  71 2030 0045 1110 0000 0415 5180