III Niedziela Wielkiego Postu ? 15.03.2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę kończymy Misje Święte, które odprawiliśmy w 35 rocznicę powstania naszej parafii. Dziękujemy naszym misjonarzom o. Ryszardowi i o. Józefowi ze Zgromadzenia o. o. Redemptorystów za trud przeprowadzenia tych misji, za wygłoszone Słowo Boże i sprawowane sakramenty święte.
 2. Uroczyste zakończenie misji dzisiaj na Mszy świętej o godz. 17:00 po której pójdziemy pod stary krzyż misyjny. Wcześniej o. Ryszard poświęci nowy krzyż misyjny, będzie on znakiem przejścia w nowy czas naszej parafii.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  – Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:30
  – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:30
 4. Adorując krzyż Chrystusa umieszczony w środku kościoła ze względu
  na przenoszenie koronawirusa nie całujemy go, tylko możemy czynić ukłon. Przy krzyżu składamy jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na biednych i potrzebujących
 5. Podejmując w naszej diecezji modlitwę o nowe powołania kapłańskie i zakonne możemy wybrać sobie w Wielkim Poście jeden dzień postu o chlebie i wodzie. Wybrany dzień wpisujemy na listy wystawione na stoliku z tyłu kościoła.
 6. W czwartek 19.03 Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Trwa nowenna przed tą uroczystością, którą odprawimy po Mszy św. porannej.
 7. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Zakrzewskiego
  z ul. Naftowej. Zmarłego polecajmy Bogu w modlitwie.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; jest Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny, czasopisma dla dzieci i młodzieży (?Jaś i Ola?, ?Mały Gość Niedzielny?).

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień ?Szczęść Boże?.