II Niedziela Wielkiego Postu ? 08.03.2020 r.

 1. Wczoraj wieczorem rozpoczęliśmy w naszej parafii Misje Święte by dokonać podsumowania naszego życia w 35 rocznicę utworzenia parafii Najświętszego Zbawiciela. Misje potrwają do 15 marca. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się nabożeństwo pod krzyżem misyjnym na które serdecznie zapraszamy. Witamy wśród nas Ojców Misjonarzy ze zgromadzenia o.o. Redemptorystów z Krakowa; o. Ryszarda i o. Józefa. Program misji został nam rozdany w czasie kolędy. Msze święte misyjne będą o godz. 9:00 i 18:00. Apel Jasnogórski od poniedziałku do soboty o godz. 21:00. Spowiadamy przez cały czas misji podczas Mszy świętych. Specjalna spowiedź misyjna we wtorek. W czasie misji pragniemy zwrócić uwagę na:
  – odnowienie chrztu w poniedziałek
  – akt oddania Niepokalanemu Sercu NMP w środę
  – adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 10:00-21:00
  – odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 14:00 (chorych możemy zgłaszać w zakrystii)
  – odnowienie małżeńskich przyrzeczeń w sobotę
  Sprawę misji świętych w naszej parafii polecajmy Bogu w modlitwie.
 2. W Wielkim Poście adorujemy umieszczony na środku kościoła krzyż Chrystusa przy którym możemy złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych i potrzebujących.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych by rozważać mękę i śmierć Jezusa:
  – w tym tygodniu Misyjna Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:00 z udziałem dzieci i młodzieży
  – Gorzkie Żale z misyjnym kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:30
 4. Podejmując w naszej diecezji modlitwę o nowe powołania kapłańskie i zakonne możemy wybrać sobie w Wielkim Poście jeden dzień postu o chlebie i wodzie. Wybrany dzień wpisujemy na listy wystawione na stoliku z tyłu kościoła.
 5. Dzisiaj po Mszy świętej zbiórka do puszek na Kościoły Misyjne.
 6. W dzisiejszą niedzielę 8 marca modlimy się za wszystkie kobiety i składamy im najlepsze życzenia.
 7. W piątek 13 marca 7 r. wyboru Ojca świętego Franciszka.
 8. We wtorek 10 marca rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością świętego Józefa
 9. W ostatnim tygodniu został dowieziony do naszej parafii nowy Krzyż Misyjny, który został wykonany przez firmę Super Drew w Olkuszu. Koszt krzyża łącznie z jego transportem 1400zł. Trzeba jeszcze krzyż zaimpregnować bezbarwnym drewnochronem i trzykrotnie pomalować sadolinem w kolorze ciemnego brązu. Potem może jeszcze zdążyć obsadzić krzyż w betonowym zbrojeniu przed zakończeniem misji świętych.
 10. W ostatnim czasie zostały założone nowe parapety zewnętrzne i wykonane okucia przy bocznych ścianach kościoła. Chcąc położyć ostatnią warstwę tynku na ścianach czekamy na ustabilizowanie się pogody, aby nie padał deszcz i było cieplej bez wilgoci w powietrzu, która nie sprzyja materiałowi z jakiego jest kościół tynkowany.
 11. W przyszłą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii, która tym razem trzeba nam przeznaczyć na zapłacenie krzyża i prac przy jego montażu.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; jest Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny, Arka, czasopisma dla dzieci i młodzieży (?Jaś i Ola?, ?Mały Gość Niedzielny?).

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień ?Szczęść Boże?.