VII Niedziela Zwykła ? 23.02.2020 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę seminaryjną wraz z przybyłym do nas klerykiem z naszego seminarium, modlimy się o nowe powołania kapłańskie z naszej Diecezji.
 2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: ?Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach.?
 3. W najbliższą środę Popielec. Posypaniem głów popiołem rozpoczniemy okres Wielkiego Postu przygotowujący nas do dobrego przeżycia świąt wielkanocnych. W naszym kościele w środę popielcową Msze św. będą o godz. 9:00 i 18:00. Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W środę popielcową rozpoczynają się kwartalne dni Modlitw o Ducha Pokuty.
 5. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory o godz. 16:45. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30.
 6. W piątek o godz. 17:30 pierwsza Droga Krzyżowa. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich parafian.
 7. Od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:30
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 8:00 Msza św. w intencji Żywego Różańca.
 9. Za dwa tygodnie rozpoczniemy w naszej parafii ośmiodniowe Misje Święte. Ostatnie w wersji skróconej odbyły się u nas w roku 2000. Już dzisiaj zaplanujmy ten czas w naszych rodzinach. Msze św. misyjne będą o godz. 9:00 i 18:00. Prowadzą je o.o. Redemptoryści z Krakowa.
 10. W ostatnim czasie przeżywaliśmy dni powstania naszej parafii, która została erygowana Dekretem Biskupa Częstochowskiego z dnia 19.01.1985r. Dekret wszedł w życie 15.02.1985r. Dokładnie 35 lat temu nasi parafianie 24.02.1985r. o godz. 16:00 przeżywali Uroczystość powstania parafii Najświętszego Zbawiciela i wprowadzenia jej pierwszego Proboszcza ks. Jana Leksa. Tegoroczne obchody jubileuszowe zostały przeniesione z marca na czerwiec.
 11. Spotkanie kręgu biblijnego w środę po wieczornej Mszy świętej. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; jest Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny, czasopisma dla dzieci i młodzieży (?Jaś i Ola?, ?Mały Gość Niedzielny?).

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień ?Szczęść Boże?.