XXVII Niedziela Zwykła ? 06.10.2019 r.

  1. W różańcu szukajmy umocnienia i siły w naszym codziennym życiu. Serdecznie zapraszamy w październiku na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są codziennie pół godziny przed Mszą św. Dzieci i młodzież zapraszamy od poniedziałku do piątku.
  2. W poniedziałek 07.10 wspomnienie N.M.P. Różańcowej, a zarazem tego dnia przypada 11 rocznica śmierci I Biskupa Diecezji Sosnowieckiej Adama Śmigielskiego.
  3. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia naszej diecezjalnej ?Caritas?.
  4. Ponieważ w październiku w III niedzielę miesiąca będzie taca na Papieskie Dzieła Misyjne dlatego miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii przypadnie w przyszłą niedzielę. Pamiętajmy, że od kwietnia tacę przeznaczamy na ocieplenie i otynkowanie dwóch bocznych ścian kościoła. Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
  5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 11 poświęcenie różańcy dla dzieci pierwszokomunijnych. Różańce dzieci otrzymają w obecności swoich rodziców.
  6. W następną niedzielę 13.10 zbiórka do puszek na Dzieła Nowego Tysiąclecia ? dla uzdolnionej młodzieży z biednych rodzin ? żywy Pomnik św. Jana Pawła II.
  7. W każdą niedzielę po Mszy św. o 9:30 śpiewane są Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
  8. Ze względu na obecność klas VIII w szkole podstawowej, które po ich ukończeniu pójdą do szkół średnich, w naszej parafii w przyszłym roku 2020 będzie sakrament bierzmowania. Obejmie on młodzież klas VII i VIII, którą zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 9:30 do salki na plebanię.
  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, jest Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny, czasopisma dla dzieci i młodzieży Jaś i Ola oraz Mały Gość.
  10. Przybliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych zmarłych. Przyjmowane są już wypominki jednorazowe, roczne i oktawalne.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień Szczęść Boże