XXII Niedziela Zwykła ? 01.09.2019 r.

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętamy o modlitwie za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny
 2. Po zakończonych wakacjach wracamy do normalnego porządku Mszy św. w niedzielę o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00. Już dzisiaj zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 16.45. W dni powszednie Msze św. o godz. 7.30 i 18.00
 3. Z dniem 26.08 pracę w naszej parafii zakończył ks. Andrzej Polit, który decyzją ks. Biskupa został wikariuszem par. Św. Jadwigi i królowej w Dąbrowie Górniczej. Na ręce ks. Andrzeja składamy serdeczne podziękowanie za cztery lata owocnej posługi duszpasterskiej w naszej parafii
 4. Witamy ks. Michała Langera, nowego Wikariusza naszej parafii, który ostatnie lata pracował w par. Nawiedzenia N.M.P. w Będzinie. Ks. Michałowi życzymy wielu łask Bożych w posłudze duszpasterskiej w naszej wspólnocie
 5. Przybliżamy się do uroczystości odpustowej, którą w naszej parafii obchodzimy 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym roku podczas odpustu o godz. 18.00 ks. Piotr Skucha udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Pierwsze powakacyjne spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w kościele
 6. Z racji odpustu w niedzielę 15.09 odbędzie się na placu kościelnym festyn dla rodzin i dzieci na pożegnanie lata. Będzie wiele atrakcji (zjeżdżalnia dla dzieci, słodycze i ciasta, gry i zabawy, balony dla dzieci, dmuchańce, balet). Podczas festynu zaśpiewa nam pan Mariusz z Ogrodzieńca by zaprosić nas do tańca i wspólnej zabawy. Rozpoczęcie festynu o godz. 14.00
 7. Od dzisiaj w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 będą śpiewane Godzinki ku Czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
 8. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  – we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego Papieża i Doktora Kościoła.
  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku,
dziękujemy za wspólna modlitwę,
a na nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!