Niedziela Palmowa ? Męki Pańskiej ? 14.04.2019 r.

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy dzisiaj obchody Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy do udziału w Triduum Paschalnym. Jednocześnie ta niedziela to po raz pierwszy obchodzone Święto Chrztu Polski.
 2. W Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00. Po homilii będzie miał miejsce obrzęd umycia nóg 12 mężczyznom. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ołtarza Wystawienia tzw. Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy do g. 21.00. Wznowienie adoracji w Wielki Piątek od. g. 8.00. Adoracji przewodniczy Żywy Różaniec.
 3. Wielki piątek – pamiątka śmierci Chrystusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Tego dnia z racji III piątku miesiąca Godzina Miłosierdzia o 15.00.
  Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o 16.00 dla dzieci, a o g. 17.30 dla dorosłych. Wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej o g. 18.00. Ofiary jakie złożymy na tacę w czasie adoracji krzyża przeznaczone są na Bazylikę Bożego Grobu w Jerozolimie i inne miejsca kultu w Ziemi Świętej. Po tych obrzędach rozpoczęcie Adoracji w Grobie Pańskim. W ramach adoracji Grobu Pańskiego o g. 21.00 odśpiewamy III część Gorzkich żali. Adoracja trwa do g. 22.00. Wznowienie adoracji w Wielką Sobotę o g. 8.00.
 4. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od g. 8.00 do 15.00 o każdej pełnej godzinie. Po poświeceniu pokarmów będzie mogli złożyć ofiary do koszyczka na paczki dla biednych i potrzebujących. Można też podzielić się święconką – przy drzwiach będzie wystawiony kosz na dary i artykuły spożywcze.. Wszystkich potrzebujących zapraszamy na g. 13.00, aby poczęstować się święconką.
 5. Liturgia Wigilii Paschalnej i Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego w Wielką Sobotę o g. 18.00. Poświęcenie ognia, paschału i wody. Przynieśmy ze sobą świece.
 6. Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną i procesja po placu kościelnym o g. 6.00. A potem Msze św. o g. 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o g. 8.00. Nieszpory o g. 16.45.
 7. Msze św. w Poniedziałek Wielkanocny w porządku niedzielnym. Nieszpory o g. 16.45. Ofiary składane w tym dniu na tace są przeznaczone na uczelnie katolickie i na studiujących na nich.
 8. Okazja do spowiedzi św. codziennie półgodziny przed Mszą św.
 9. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek o g. 16.30 w kościele.
 10. Spotkanie ministrantów, lektorów i osób posługujących w czasie liturgii Triduum Paschalnego w poniedziałek o g. 18.30 w zakrystii.
 11. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane tzw. Chlebki miłości do koszyczka wielkanocnego w cenie 5 zł z których dochód będzie przeznaczony na biednych i potrzebujących.
 12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb + Zenobii Szram z ul. Naftowej. Zmarłą polecajmy Bogu w modlitwie.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: Niedzielę, Gościa , Źródło, Arka, Cuda i łaski Boże, a dla dzieci: Małego Gościa oraz Olę i Jasia, gratisowo otrzymamy Dobre Nowiny.

Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli
i głębokiego przeżywania Triduum Paschalnego,
dziękujemy za wspólną modlitwę,
a nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!