V Niedziela Wielkiego Postu ? 07.04.2019 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę adoracyjną. Po Mszy św. w miejsce homilii krótka adoracja Najśw. Sakramentu.
 2. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny czyli rozważania Męki i Śmierci Chrystusa zachowując zwyczaj zasłaniania krzyży.
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, którą przeżywamy na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. poza sobotą wieczór. Dla dzieci i młodzieży ogłaszamy konkurs na największą i najpiękniejszą palmę.
 4. W Niedzielę Palmową jak co roku będą rozprowadzane tzw. Chlebki miłości do koszyczka wielkanocnego w cenie 5 zł, z których dochód będzie przeznaczony na biednych i potrzebujących.
 5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć Paschalik w cenie 5 zł, który możemy zapalić na śniadaniu wielkanocnym. Dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na Caritas.
 6. W Wielkim Poście adorujemy Krzyż Chrystusa, przy którym możemy złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych i potrzebujących. W tym roku adorujemy krzyż nie tak dawno zbezczeszczony w naszej parafii.
 7. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.
  – Droga Krzyżowa w piątek o g. 17.30
  – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 16.45.
  Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich parafian.
 8. Trwa inicjatywa Razem szturmujemy niebo – to wielkopostna modlitwa i ofiara w intencji nowych powołań kapłańskich w naszej diecezji. W dalszym ciągu możemy wziąć udział w tej inicjatywie i wpisywać się na wystawioną przy wyjściu z kościoła listę deklarując wybrany dzień postu o chlebie i wodzie w intencji nowych powołań do naszego seminarium.
 9. Zapraszamy na film „Miłość i miłosierdzie” poświęcony św. Siostrze Faustynie. Seans specjalny w kinie Helios w Sosnowcu zarezerwowany jest na najbliższy piątek na godz. 19.30. Koszt biletu 12 zł. Ze względów organizacyjnych możliwość zapisu istnieje jedynie dzisiaj w zakrystii. Odbiór biletów w holu kina o 19.15. Jest to dodatkowa projekcja na prośbę sosnowieckich parafii, ponieważ film jest wyświetlany tylko w ciągu dnia.
 10. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 11. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek o g. 16.30
  w kościele.
 12. Zapraszamy młodzież i dorosłych na próbę śpiewu we wtorek o g. 19.00 na plebanii.
 13. Spotkanie Kręgu biblijnego w środę o g. 19.00 w salce na plebanii.
 14. Spotkanie ministrantów w sobotę o g. 10.00 w zakrystii.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: Niedzielę, Gościa z filmem o św. Ignacym Loyola, Źródło, Arka, Cuda i łaski Boże, a dla dzieci: Małego Gościa oraz Olę i Jasia.

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę,
a nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!