III Niedziela Wielkiego Postu ? 24.03.2019 r.

 1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które mają nas dobrze przygotować do świąt wielkanocnych. Prowadzi je ks. Łukasz Sonek ze Zgromadzenia XX. Saletynów. Rekolekcje będą trwały do środy. Przez te trzy dni Msze św. dla dorosłych o g. 9.30 i 18.00. W tym samym czasie będą rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu. Ofiary jakie złożymy w czasie rekolekcji w poniedziałek, wtorek i w środę będą przeznaczone dla Ks. Rekolekcjonisty i jego Zgromadzenia.
 2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia.
 3. Przez najbliższe dwie niedziele będziemy zbierać ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. W Wielkim Poście adorujemy Krzyż Chrystusa przy którym możemy złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych i potrzebujących. W tym roku adorujemy krzyż nie tak dawno zbezczeszczony w naszej parafii.
 5. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.
  – Droga Krzyżowa w piątek o g. 17.30
  – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 16.45.

  Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich parafian.
 6. Trwa inicjatywa Razem szturmujemy niebo – to wielkopostna modlitwa i ofiara w intencji nowych powołań kapłańskich w naszej diecezji. W dalszym ciągu możemy wziąć udział w tej inicjatywie i wpisywać się na wystawioną przy wyjściu z kościoła listę deklarując wybrany dzień postu o chlebie i wodzie w intencji nowych powołań do naszego seminarium.
 7. Katecheza dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. w przyszłą niedziele po Mszy św. o g. 11.00 w salce katechetycznej,
  a katecheza dla ich rodziców w tym samy czasie w kościele.
 8. Rocznica I Komunii św. odbędzie się 26 maja o g. 11.00.
 9. W czwartek przypada 10 rocznica święceń Biskupich Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. do Katedry w sobotę o g . 11.00.
 10. Wszystkich chcących śpiewać dla Pana Boga zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 19.00 w salce na plebanii.
 11. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o g. 19.00 w salce na plebanii.
 12. Spotkanie ministrantów w sobotę o g.10.00 w zakrystii.
 13. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb +Alfreda Dłubak z ul. Naftowej i +Mariana Matys spoza naszej parafii. Zmarłych polecajmy Bogu w modlitwie.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: Niedzielę, Gościa, ŹródłoArka, Cuda i łaski Boże, a dla dzieci: Małego Gościa oraz Olę i Jasia.

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę,
a nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!