II Niedziela Wielkiego Postu ? 17.03.2019 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami pod hasłem Misjonarze mocą Ducha. Uświadamiamy sobie, że misje nie są dziełem ludzi, ale dokonują się w mocy Bożego Ducha. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Kościoły Misyjne.
 2. Od następnej niedzieli rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Łukasz Sonek ze Zgromadzenia XX. Saletynów z Dębowca. Rozpoczęcie rekolekcji w sobotę 23 marca o g. 18.00. W niedziele po Mszy św. o g.11.00 nauka rekolekcyjna dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W Wielkim Poście adorujemy zawsze Krzyż Chrystusa przy którym możemy złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych i potrzebujących. W tym roku adorujemy krzyż nie tak dawno zbeszczeszczony w naszej parafii.
 4. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.
  – Droga Krzyżowa w piątek o g. 17.30
  – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 16.45.
  Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich parafian.
 5. We wtorek 19 marca Uroczystość św. Jóżefa Oblubieńca NMP. Jednocześnie – jak każdego 19 dnia miesiąca – na Mszy św. o g. 18.00 modlimy się za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, po niej ucałowanie Jego relikwii.
 6. W piątek – jak każdego 22 dnia miesiąca – na Mszy św. o g. 18.00 modlimy się za wstawiennictwem św. Rity. Przynieśmy ze sobą róże, które zostaną poświęcone.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g.12.30 będzie udzielany sakrament chrztu.
 8. Razem szturmujemy niebo – to wielkopostna modlitwa i ofiara w intencji nowych powołań kapłańskich w naszej diecezji. W dalszym ciągu możemy wziąć udział w tej inicjatywie i wpisywać się na wystawioną przy wyjściu z kościoła listę deklarując wybrany dzień postu o chlebie i wodzie w intencji nowych powołań do naszego seminarium.
 9. Wszystkich chcących śpiewać dla Pana Boga zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 19.00 w salce na plebanii.
 10. Spotkanie ministrantów w sobotę o g.10.00 w zakrystii.
 11. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb + Kazimierę Grzyb z ul. Naftowej. Zmarłą polecajmy Bogu w modlitwie.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: Niedzielę, Gościa, Źródło, a dla dzieci: Małego Gościa oraz Olę i Jasia.

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę,
a nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!