Niedziela Chrztu Pańskiego ? 13.01.2019 r.

 1. Dzisiejszym Świętem kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.  Kolędy możemy tradycyjnie śpiewać do 2 lutego. Od jutra rozpoczynamy pierwszą część okresu zwykłego w ciągu roku, który potrwa do Środy Popielcowej.
 2. W piątek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, aby wszyscy uczniowie Chrystusa tworzyli jedną owczarnię i mieli Jednego Pasterza.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  Czwartek – św. Antoniego, opata.
  Sobota – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, a także jak każdego 19 dnia miesiąca o g. 7.30 będziemy modlić się za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszko, męczennika.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11.00 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych, a po Mszy św. o g. 12.30 koncert kolęd w wykonaniu chóru z Niezdary – parafia Tąpkowice.
 5. Za tydzień przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii. Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 6. Trwa kolęda. Obok ofiary kolędowej możemy złożyć ofiarę na spłacenie ostatniej raty na wstawione okna w naszym kościele.
 7. Z racji kolędy Msza św w dni powszednie będzie tylko rano o g. 7.30. Kancelaria po Mszy św. o g. 7.30 do g. 9.00.
 8. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb: + Jerzego Korczyńskiego z ul. Naftowej w jego rodzinnej parafii oraz + Antoniego Barańskiego z ul. Naftowej. Zmarłych polecajmy Bogu w modlitwie.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: Niedzielę, Gościa z obrazkiem z modlitwą żony za męża, Źródło, a dla dzieci: Małego Gościa oraz Olę i Jasia.

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę,

a nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!