IV Niedziela Adwentu ? 23.12.2018 r.

 1. Kończymy okres adwentu. Jutro Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia o g. 7.30. Nie ma Mszy św. wieczornej. Zgodnie z tradycją zachowajmy wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Po Wigilii zapraszamy na Pasterkę o Północy. Ofiary jakie złożymy na tacę, przeznaczone będą na Fundusz Ochrony Życia.
 2. W Wigilię obchodzi swoje imieniny p. Ewa Motyl – nasza Gospodyni. Składając jej najserdeczniejsze życzenia imieninowe dołączamy do nich Mszę św. sprawowaną w jej intencji w poniedziałek o g. 7.30.
 3. Dziękujemy wszystkim parafianom, wspólnotom i Rycerzom Kolumba za przygotowanie wczorajszej Wigilii dla biednych, bezdomnych, potrzebujących i samotnych. Dziękujemy za wszystkie przyniesione dla nich dary.
 4. Podejmujemy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom pod hasłem Świeca, która tworzy Polską Wigilię. Są jeszcze do nabycia świece małe po 6 zł, duże po 15.
 5. W tym tygodniu w liturgii:
  Wtorek – Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. w porządku niedzielnym.
  Środa – święto św. Szczepana, Msze św. w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie – KUL i UPJP II w Krakowie.
  Czwartek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. poświęcnie wina.
  Piątek – święto śś. Młodzianków Męczenników.
 6. W przyszłą Niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy św. o g. 11.00 błogosławieństwo dzieci.
 7. Zapraszamy dzisiaj i w święta na Nieszpory o g. 16.45.
 8. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki na stół wigilijny.
 9. Od piątku rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Obok ofiary kolędowej możemy złożyć ofiarę na spłacenie ostatniej raty na wstawione okna w naszym kościele.
 10. Z racji kolędy od czwartku do 19.01 Msza św w dni powszednie będzie tylko rano o g. 7.30. Kancelaria po Mszy św. o g. 7.30 do g. 9.00.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: Gościa z obrzędami Wigilii w cenie 8 zł., Niedzielę świąteczną z płytą CD Kolędy Ryszarda Rynkowskiego, Źródło, a dla dzieci: Mały Gość oraz Ola i Jaś.

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli rodzinnego przeżycia Wigilii,
dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na radosne świętowanie i nadchodzący tydzień:
Szczęść Boże!

Dodaj komentarz