III Niedziela Adwentu ? 16.12.2018 r.

 1. Wczoraj wieczorem rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które mają nas przygotować do dobrego przeżycia Bożego Narodzenia. Rekolekcje poprowadzi ks. Jerzy Makul ze Zgromadzenia XX. Saletynów. Rekolekcje trwają do wtorku. Msza św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek i wtorek o g. 9.00 i 18.00. Spowiedź św. we wtorek o g. 8.45 i 17.45. Ofiary składane jutro i we wtorek będą przeznaczone na potrzeby ks. Rekolekcjonisty i jego zgromadzenia.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, która będzie po Mszy św. porannej.
 3. W Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci NMP, które będą odprawiane w dni powszednie o g. 18.00, na które szczególnie zapraszamy dzieci. Roraty w sobotę będą o g. 7.30 dla dorosłych.
 4. Podejmujemy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom pod hasłem Świeca, która tworzy Polską Wigilię. Są jeszcze do nabycia świece małe po 6 zł, duże po 15.
 5. Wigilia dla biednych, bezdomnych, potrzebujących pomocy w naszej parafii w sobotę 22 grudnia o g. 12.00. Zapraszamy do zaangażowania się wszystkich parafian. Od jutra możemy składać do kosza przy wejściu artykuły spożywcze i słodycze, a ciasta i owoce w ostatnim dniu przed wigilią.
 6. W tym tygodniu w liturgii:
  Środa – jak każdego 19. dnia miesiąca modlimy się za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  Sobota – jak każdego 22. dnia miesiąca modlimy się na Mszy św. o g. 18.00 za wstawiennictwem św. Rity. Przynieśmy ze sobą róże, które zostaną poświęcone.
 7. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory o g. 16.45.
 8. Spotkanie Kręgu Biblijnego we środę o g. 19.00 w salce na plebanii.
 9. Spotkanie ministrantów w piątek o g. 18.30 w zakrystii.
 10. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki na stół wigilijny. Bóg zapłać za składane ofiary, które są przeznaczone na spłacenie pozostałej części kwoty za wstawione okna w naszym kościele.
 11. W trzecim tygodniu Adwentu w środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: Gościa, Niedzielę, Źródło, Arka, Cuda i łaski Boże a dla dzieci: Mały Gość oraz Ola i Jaś. Do Gościa dołączona jest płyta z kolędami.

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i miłego wypoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę, a na nadchodzący tydzień:
Szczęść Boże!

Dodaj komentarz