II Niedziela Adwentu ? 09.12.2018 r.

 1. Zgodnie ze wskazaniami Konferencji Episkopatu Polski trwamy wszyscy na modlitwie za szczyt klimatyczny jaki odbywa się w Katowicach.
 2. W Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci NMP, które będą odprawiane w dni powszednie o g. 18.00, na które szczególnie zapraszamy dzieci. Roraty w sobotę będą o g. 7.30 dla dorosłych. Lampiony roratnie dla dzieci są do nabycia w zakrystii w cenie 15 zł.
 3. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 4. Podejmując Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom pod hasłem Świeca, która tworzy Polską Wigilię są jeszcze do nabycia – świece małe po 6 zł, duże po 15 zł. Polecamy także Cegiełkę – Płytę CD z Kolędami za 5 zł. Dochód z e sprzedaży tej płyty jest przeznaczony na Dom Samotnej Matki prowadzony przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.
 5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które mają nas przygotować do dobrego przeżycia Bożego Narodzenia. Po Mszy św. o g. 9.30 nauka dla kandydatów do bierzmowania, a po Mszy św. o g. 11.00 katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Rekolekcje poprowadzi ks. Jerzy Makul ze Zgromadzenia XX. Saletynów
 6. Wigilia dla biednych, bezdomnych, potrzebujących pomocy w naszej parafii w sobotę 22 grudnia o g. 12.00. Zapraszamy do zaangażowania się wszystkich parafian. Od jutra możemy składać do kosza przy wejściu artykuły spożywcze i słodycze, a ciasta i owoce w ostatnim dniu przed wigilią.
 7. W tym tygodniu w liturgii:
  Czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  Piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 8. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory o g. 16.45.
 9. Spotkanie ministrantów w sobotę o g. 10.00 w zakrystii.
 10. Roznoszone są po naszych domach poświęcone opłatki na stół wigilijne. Bóg zapłać za składane ofiary, które są przeznaczone na spłacenie pozostałej części kwoty za wstawione okna w naszym kościele.
 11. W przyszłą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii. Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: Gościa, Niedzielę, Źródło, Arka a dla dzieci: Mały Gość oraz Ola i Jaś.

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i miłego wypoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę, a na nadchodzący tydzień:
Szczęść Boże!

Dodaj komentarz