I Niedziela Adwentu ? 02.12.2018 r.

 1. W pierwszą niedziele adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem W mocy Bożego Ducha. Jest on drugą częścią dwuletniego cyklu duszpasterskiego poświęconego sakramentowi bierzmowania.
 2. W Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci NMP, które będą odprawiane w dni powszednie o g. 18.00, na które szczególnie zapraszamy dzieci. Roraty w sobotę będą o g. 7.30 dla dorosłych. Lampiony roratnie dla dzieci są do nabycia w zakrystii w cenie 15 zł.
 3. Jak co roku w Adwencie już po raz XXV Caritas rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom pod hasłem Świeca, która tworzy Polską Wigilię. Już dzisiaj do nabycia Świece małe po 6 zł, duże po 15 zł. , każdy, kto nabywa świecę ma świadomość, że czyni coś dobrego. Płomień tej świecy, jest czytelnym znakiem miłosiernej miłości, której potrzebują rodziny, a szczególnie dzieci.
 4. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszą św. o g. 7.00 i 17.30.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w I piątek miesiąca o g. 20.00.
 6. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w naszej parafii w III Niedzielę Adwentu Mszą świętą w sobotę 15.12. o g. 18.00.
 7. Wigilia dla biednych, bezdomnych, potrzebujących pomocy w naszej parafii w sobotę 22 grudnia o g. 12.00. Zapraszamy do zaangażowania się wszystkich parafian.
 8. W najbliższą niedzielę po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 9. W tym tygodniu w liturgii:
  Wtorek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Patronki górników i hutników.
  Czwartek – wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa.
  Piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  Sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św o g. 9.00 i 18.00. Z racji tej uroczystości w przyszłą niedzielę o g. 11.00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych.
 10. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory o g. 16.45.
 11. Dzisiaj po mszy św. o g. 17.00 zapraszamy na koncert chóru z Tarnowskich Gór, który wystąpi z montażem, słowno-muzycznym pt. Dla Niepodległej Ojczyzny.
 12. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o g. 19.00 w salce na plebanii.
 13. Spotkanie ministrantów w sobotę o g. 10.00 w zakrystii.
 14. Roznoszone są po naszych domach poświęcone opłatki na stoły wigilijne. Dziękujemy za składane ofiary, które są przeznaczone na spłacenie pozostałej części kwoty za wstawione okna w naszym kościele.
 15. Polecamy także Cegiełkę – Płytę CD z Kolędami za 5 zł. Dochód z tej sprzedaży jest przeznaczony na Dom Samotnej Matki prowadzony przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.
 16. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb: + Stanisława Żelezik z ul. Naftowej. Polecajmy go Bogu w modlitwie.
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: Gościa, Niedzielę, Źródło, Arka a dla dzieci: Mały Gość oraz Ola i Jaś.

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i miłego wypoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę, a na nadchodzący tydzień:
Szczęść Boże!

Dodaj komentarz