XXX Niedziela Zwykła ? 28.10.2018 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Kościół w Pakistanie. Pakistan jest krajem doświadczonym głębokim podziałem etnicznym, a jeszcze bardziej religijnym. Wspieramy tamtejszy Kościół duchowo i materialnie, składając w przyszłą niedzielę ofiary na ten cel.
 2. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.
 3. Ostatnie nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o g. 17.30, a dziś 16.30. Dzieci komunijne przynoszą podpisane plansze różańcowe w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 11.00.
 4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządkując groby, kupując znicze i kwiaty, nie zapomnijmy o sprawie najważniejszej ? O MODLITWIE ZA ZMARŁYCH. Nadal przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne.
 5. W tym tygodniu w liturgii:
  Czwartek ? Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o g. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o g. 12.30. Tego dnia odbędzie się procesja na Cmentarzu Katedralnym na ul. Mireckiego o g. 13.30. Po procesji Msza św. w kaplicy za naszych zmarłych. Tego dnia na cmentarzach klerycy będą zbierać ofiary na utrzymanie naszego seminarium duchownego.
  Piątek ? wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele o g. 7.30, 9.00 i 18.00.
 6. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych i oktawalnych o g. 17.30, a w niedzielę o g. 16.30. Po różańcu Msza św. za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek o g. 20.00.
 9. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalna w sobotę od. g. 9.30.
 10. Msza św. za Żywy Różaniec w przyszłą niedzielę o g. 8.00.
 11. Za tydzień po Mszy św. o g. 9.30 katecheza dla bierzmowanych.
 12. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby + Jerzego Sojki z ul. Akacjowej w Gliwicach, + Jadwigi Suder z ul. Naftowej i + Waldemara Ceglińskiego z ul. Różanej.
 13. Za + Jerzego Sojkę zostało zamówionych 14 Mszy św. z ofiar złożonych na tacę w czasie wtorkowej Mszy żałobnej. Terminy tych Mszy – od parafian i przyjaciół zmarłego – zostaną podane rodzinie, a potem na bieżąco w intencjach na stronie internetowej parafii i w gablotce na drzwiach kościoła.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: Gościa, Niedzielę, Źródło, Arka, a dla dzieci: Mały Gość oraz Ola i Jaś.

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i miłego wypoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę, a na nadchodzący tydzień:
Szczęść Boże!

Dodaj komentarz