XXIX Niedziela Zwykła ? 21.10.2018 r.

 1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. Nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele o g. 16.30. Od poniedziałku do piątku zapraszamy do udziału szczególnie dzieci komunijne, a także kandydatów do bierzmowania.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  Poniedziałek ? wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża, a zarazem, jak każdego 22 dnia miesiąca o g. 18.00 modlimy się za wstawiennictwem św. Rity. Po Mszy św. poświęcimy przyniesione na nabożeństwo róże, a następnie będzie okazja do ucałowania relikwii Świętej z Cascii.
 4. 25 października ( czwartek w Tygodniu Misyjnym) VII Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca będziemy dziękować za Dzieło Żywego Różańca i modlić się o jego rozwój oraz modlić się o beatyfikację jego założycielki Pauliny Jaricot. Modlitwę rozpoczniemy o g. 17.00 adoracją Najświętszego Sakramentu, a następnie o g. 17.30 różaniec, a o 18.00 Msza św.
 5. Za tydzień po Mszy św. o g. 11.00 katecheza dla dzieci klas IV na salce z ks. Proboszczem, a dla ich rodziców w kościele z ks. Andrzejem.
 6. Możemy już rezerwować Msze św. na rok 2019.
 7. W sobotę odbył się pogrzeb + Alfredy Szmigiel z ul. Akacjowej, mamy s. Borgiaszy, Karmelitanki Dzieciątka Jezus, pochodzącej z naszej parafii.
 8. W czwartek zmarł w wieku 58 lat Jerzy Sojka z ul. Akacjowej, długoletni dyrygent Chóru Salvatoris amici. Pogrzeb odbędzie się w środę 24.10 w kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach. Pierwsza Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek 23.10 o g. 19.00. Oprawę muzyczną zapewni p. Paweł Koch ? organista z Katedry. Osoby, które pragną włączyć się w liturgię Słowa proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.
 9. Krąg Biblijny we środę o g. 19.00 w salce na plebanii.
 10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządkując groby, kupując znicze i kwiaty, nie zapomnijmy o sprawie najważniejszej ? O MODLITWIE ZA ZMARŁYCH. Przyjmujemy już na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: Gościa, Niedzielę, Źródło, Arka, Droga, a dla dzieci: Mały Gość oraz Ola i Jaś.

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i miłego wypoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę, a na nadchodzący tydzień:
Szczęść Boże!

Dodaj komentarz