XXVII Niedziela Zwykła ? 07.10.2018 r.

 1. Dzisiaj wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.
 2. Nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele o g. 16.30. Od poniedziałku do piątku zapraszamy do udziału szczególnie dzieci komunijne, a także kandydatów do bierzmowania.
 3. Ojciec Święty Franciszek w związku z narastającymi atakami na Kościół wezwał wszystkich wiernych, aby na zakończenie różańca odmawiali Pod twoją obronę oraz Modlitwę do św. Michała Archanioła, który nas wspiera i chroni w walce ze złem.
 4. W dniach od 3-28 października trwa w Rzymie Synod poświęcony młodzieży pod hasłem: Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania. Dnia 11 października na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie młodych w intencji Synodu prowadzone przez młodych z naszej diecezji i archidiecezji częstochowskiej. Czuwanie rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o g. 21.00, a zakończy ok. g. 1.00 w nocy.
 5. W tym tygodniu w liturgii:
  Czwartek ? wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.
  Sobota ? wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera i zakonnika.
 6. Rozpoczynamy dzisiaj TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Jak w każdą pierwszą niedzielę października wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na Caritas, które są przeznaczone m.in. na schronienie dla ponad 200 osób każdego dnia, w tym także dzieci, ciepły posiłek, który dla wielu jest jedynym w ciągu dnia, rehabilitację niepełnosprawnych i opiekę nad dziećmi osobami starszymi.
 7. Dzisiaj przypada 10 rocznica śmierci Pierwszego Biskupa Sosnowieckiego Adama Śmigielskiego, polecajmy Go miłosierdziu Bożemu w modlitwie.
 8. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby: + Ryszarda Rak z ul. Naftowej. Zmarłego polecajmy Bogu w modlitwie.
 9. W ciągu roku szkolnego odbywają się następujące katechezy parafialne:
  – w 3 niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 11.00 dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych,
  – w 4 niedzielę miesiąca po Mszy św. o g.11.00 dla rodziców dzieci, które w maju przystąpiły do I Komunii,
  – w 3 środę miesiąca po Mszy św. g. 18.00 dla Żywego Różańca,
  – w 1 niedzielę miesiąca po Mszy św. g. 9.30 dla kandydatów do bierzmowania.
 10. Spotkanie ministrantów i nowych kandydatów do posługi przy ołtarzu w sobotę o g. 10.00 w salce na plebanii.
 11. Dziękujemy rodzinom z ul. Akacjowej, które ufundowały nowe obrusy maryjne w naszym kościele.
 12. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządkując groby, kupując znicze i kwiaty, nie zapomnijmy o sprawie najważniejszej ? O MODLITWIE ZA ZMARŁYCH. Przyjmujemy już na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: Gościa Niedzielnego z filmem Sprawa Chrystusa, Niedzielę, Źródło, Arka, Droga, a dla dzieci: Mały Gość oraz Ola i Jaś.

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i miłego wypoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę, a na nadchodzący tydzień:
Szczęść Boże!

Dodaj komentarz