XXVI Niedziela Zwykła ? 30.09.2018 r.

 1. Od 1 października rozpoczną się nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele o g. 16.30. Od poniedziałku do piątku zapraszamy do udziału szczególnie dzieci komunijne, a także kandydatów do bierzmowania.
 2. Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11.00.
 3. Zapraszamy dzisiaj na niedzielne nieszpory o g. 16.45. Następne będą 11 listopada po zakończonych nabożeństwach różańcowych.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na Caritas.
 5. Dzisiaj patronuje nam św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła. Papież Benedykt XV nazwał go w encyklice Spiritus Paraclitus ? najwybitniejszym doktorem w dziedzinie egzegezy Pisma świętego i tym, który nie szczędził sił, aby dotrzeć do jak najpełniejszego sensu Słowa Bożego. Zapraszamy do pogłębionej lektury Biblii, bo nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa.
 6. W tym tygodniu w liturgii:
  Poniedziałek ? wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Patronki misji.
  Wtorek ? wspomnienie Aniołów Stróżów.
  Czwartek ? wspomnienie św. Franciszka z Asyżu i I czwartek miesiąca modlimy się o świętość życia dla kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej.
  Piątek ? wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej i I piątek miesiąca. Wynagradzamy NSPJ przez spowiedź i Komunię św. Okazja do spowiedzi od g. 7.00, wieczorem od g. 17.30 i w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu od g. 20.00, na którą serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do praktykowania i odnowienia nabożeństwa Pierwszych Piątków Miesiąca. Szczególnie zachęcamy do niego kandydatów do bierzmowania.
  Sobota ? wspomnienie św. Brunona i I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 7. W przyszłą niedzielę Msza św. o g. 8.00 za Żywy Różaniec.
 8. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby: 10 letniego + Dawida Rajeckiego, ucznia SP nr 8 i + Stefanii Ocet z ul. Naftowej. Zmarłych polecajmy Bogu w modlitwie.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej k. Krzeszowic i Doliny Mnikowskiej, która będzie w najbliższą sobotę 6 października. Wyjazd o g. 11.00. Powrót ok. g. 20.00. Koszt. 25 zł.
 10. Spotkanie ministrantów i nowych kandydatów do posługi przy ołtarzu w niedzielę po Mszy św. o g. 11.00 w zakrystii.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: Gościa, Niedzielę, Źródło, Arka, a dla dzieci: Mały Gość oraz Ola i Jaś.

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i miłego wypoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę, a na nadchodzący tydzień:
Szczęść Boże!

Dodaj komentarz