XXIII Niedziela Zwykła ? 09.09.2018 r.

 1. Trwa nowenna przed Uroczystością Odpustową Najświętszego Zbawiciela, która jest odprawiana po Mszach św. porannych.
 2. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o g. 16.45.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  Środa ? wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi i MB Piekarskiej.
  Czwartek ? wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
  Piątek ? Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Najświętszego Zbawiciela. Msza św. o g. 9.00 i suma odpustowa o g. 18.00, którą odprawi ks. Adam Kiedrzyn z Archidiecezji Katowickiej, dyrektor Wydawnictwa Św. Jacka. Po Mszach św. będzie słodki poczęstunek. Tego dnia w naszej parafii ze względu na Uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  Sobota ? wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Triduum ku czci św. Stanisława Kostki. Patrona dzieci i młodzieży, których zapraszamy na g. 11.00. Pragniemy, by z racji Roku św. Stanisława Kostki Triduum było uroczyście przeżyte. Na tej Mszy św. będą poświęcone tornistry i przybory szkolne dla pierwszoklasistów. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci, które w maju przystąpią do I Komunii św.
 5. W przyszłą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii, którą w dalszym ciągu przeznaczamy na spłacanie nowo wstawionych okien w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: Gościa, Niedzielę, a dla dzieci: Mały Gość oraz Ola i Jaś.

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i miłego wypoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę, a na nadchodzący tydzień:
Szczęść Boże!

Dodaj komentarz