IX Niedziela Zwykła ? 03.06.2018 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj XI Święto Dziękczynienia, którego obchody w tym roku mają znaczenie szczególne ? dziękujemy za 100 ? lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W całej Polsce zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, która jest Votum Narodu za uchwalenie Konstytucji 3 Maja.
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała, którą uroczyście zakończymy we czwartek na Mszą św. o g. 18.00, po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna na placu kościelnym, a potem poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.
 3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ, które są odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej.
 4. W tym tygodniu w liturgii:
  Wtorek ? wspomnienie św. Bonifacego, biskupa
  Piątek ? Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Ze względu na uroczystość w ten piątek nie ma abstynencji od pokarmów mięsnych.
  Sobota ? wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – modlimy się o świętość życia dla kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 6. Wczoraj sakramentalny związek małżeński zawarli: Monika Wieczorek i Tomasz Kuciński. Nową rodzinę oddajemy w ręce Maryi Matki Pięknej Miłości.
 7. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb + Bronisława Zając z ul. Naftowej. Zmarłego polecajmy Bogu w modlitwie.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Arka. Dla dzieci Jasia, Małego Gościa Niedzielnego.

 

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku,
dziękujemy za wspólna modlitwę, a na nadchodzący tydzień:
Szczęść Boże!

Dodaj komentarz