Zesłanie Ducha Świętego ? 20.05.2018 r.

 1. Radując się Zesłaniem Ducha Świętego w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii świętej, do której przystąpiło 28 dzieci. Zapraszamy te dzieci w Białym Tygodniu do uczestnictwa we Msze św. o g. 18.00.
 2. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za udekorowanie kościoła i dar ołtarza:
  – od dzieci wczesnokomunijnych baner eucharystyczny, który będzie również dekoracją na Boże Ciało,
  – od dzieci klas trzecich pulpit na miejsce przewodniczenia w liturgii.
 3. Wczoraj w naszej w Bazylice Katedralnej zostało wyświęconych czterech nowych kapłanów. Polecajmy ich Bogu w modlitwie.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świat ? Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o g. 9.00 i 18.00. Ofiary jakie tego dnia złożymy na tacę przeznaczone są na potrzeby Kościoła.
 5. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które są odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się okres Komunii św. i spowiedzi wielkanocnej. W naszej parafii Rocznica I Komunii św. dla dzieci klas czwartych na Mszy św.o g. 11.00. Dzieci gromadzą się o g. 10.45 przed kościołem.
 7. Spowiedź dla tych dzieci, ich rodziców i chrzestnych w piątek o g. 17.00. Próba liturgiczna dla dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. we wtorek o g. 17.00 w kościele.
 8. W tym tygodniu w liturgii:
  Wtorek ? główna uroczystość św. Rity ? patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Msza św. ku jej czci o g. 18.00, a po Mszy św. ucałowanie Jej relikwii i poświęcenie róż.
  Czwartek ? Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  Sobota ? wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. To również Dzień Matki w modlitwie zawierzmy Matce Bożej wszystkie nasze Mamy dla żyjących prośmy o Jej opiekę, a dla zmarłych mam wypraszajmy radość nieba.
 9. Zbliża się Boże Ciało, które przypada 31. maja. Po Mszy św o g. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy I Ołtarz Naftowa 23 – przygotowuje
  ks. Andrzej i wolontariusze. II Ołtarz – ul. Akacjowa między numerami 6 i 8, III Ołtarz ? Naftowa 27/I i IV Ołtarz ? przy kościele – przygotowuje Żywy Różaniec. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i asystę liturgiczną ? do chorągwi, sztandarów, baldachimu oraz Służbę Liturgiczną ? ministrantów i lektorów.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Cuda i łaski Boże. Dla dzieci Jasia, Małego Gościa Niedzielnego.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku,
dziękujemy za wspólna modlitwę, a na nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!

Dodaj komentarz