Wniebowstąpienie Pańskie ? 13.05.2018 r.

 1. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę.
 2. W sobotę o g. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu diakoni naszej diecezji przyjmą święcenia kapłańskie. Zachęcamy do gorliwej modlitwy w ich intencji.
 3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii na Mszy św. o g. 11.00 Uroczystość I Komunii Świętej.
 4. W miesiącu maju szczególną czcią otaczamy Matkę Bożą. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej.
 5. Próby liturgiczne dla dzieci komunijnych ? poniedziałek, wtorek i środa  o g. 18.45 w kościele.
 6. W tym tygodniu w liturgii:
  – Poniedziałek –  Święto św. Macieja Apostoła.
  – Środa – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
 7. W tym tygodniu III piątek miesiąca zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o 15.00.
 8. W sobotę jak każdego 19. dnia miesiąca, będziemy też modlić się za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, za Ojczyznę , ludzi pracy i bezrobotnych. Po Mszy św. ucałowanie jego relikwii.W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 9. W najbliższą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii, którą w całości przeznaczamy na nowe okna wstawione w kościele. Serdeczne Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 10. Biuro pielgrzymkowo – turtystyczne  CREDO z Krosna zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorje  i odpoczynek na Chorwacji w dn. 11 ? 19 sierpnia. Koszt  470 zł i 225 Euro. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce  oraz u ks. Andrzeja.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Arka. Dla dzieci Jasia, Małego Gościa Niedzielnego.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku,
dziękujemy za wspólna modlitwę, a na nadchodzący tydzień:
Szczęść Boże!

Dodaj komentarz