V Niedziela Wielkiego Postu ? 18.03.2018 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny czyli rozważanie męki i śmierci Chrystusa, zachowując zwyczaj zasłaniania krzyży.
 2. Dzisiaj o g. 18.30 Droga Krzyżowa z katedry do Kościoła Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu.
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, którą przeżywamy na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświecenie palm na każdej Mszy św. (oprócz sobotniej). Dla dzieci i młodzieży ogłaszamy konkurs na największą i najpiękniejszą palmę.
 4. W przyszłą niedziele po każdej Mszy św. będą rozprowadzane tzw. Chlebki miłości do koszyczka wielkanocnego w cenie 5 zł, z których dochód przeznaczony jest na biednych i potrzebujących.
 5. Jutro Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 6. Jutro jak każdego 19. dnia miesiąca, będziemy też modlić się za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. ucałowanie jego relikwii.
 7. W czwartek jak każdego 22. dnia miesiąca o g. 18.00, będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Rity z Casci. Po Mszy św. poświęcenie róż i ucałowanie jej relikwii.
 8. Dzisiaj przy wyjściu są zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 9. Przez cały Wielki Post adorujmy Krzyż Chrystusa, który jest wystawiony na środku kościoła. Do skarbony przed krzyżem możemy składać wielkopostną jałmużnę.
 10. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  – Droga Krzyżowa w piątek o g. 17.30
  – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 16.30.
 11. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9.30. Nowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 12. Spotkanie dzieci komunijnych we środę o g. 17.00 w kościele.
 13. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o g. 19.00 w salce na plebanii.
 14. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o g. 10.00 w zakrystii.
 15. Parafia św. Rafała Kalinowskiego w Sosnowcu zaprasza na Rockową Drogę Krzyżową w piątek o g. 18.00. Szczegóły na plakacie na drzwiach kościoła.
 16. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć Paschaliki – małe w cenie 5 zł, ozdobne duże – 15 zł. Możemy je przynieść ze sobą na Wigilię Paschalną, a potem zapalić na stole przy śniadaniu wielkanocnym.
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Cuda i łaski Boże. Dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego (z obrazkiem św. o. Pio).

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku,
dziękujemy za wspólna modlitwę,
a na nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!

Dodaj komentarz