IV Niedziela Wielkiego Postu ? 11.03.2018 r.

 1. Dziękujemy Bogu za owocne przeżycie rekolekcji wielkopostnych. Uczestniczyło w nich wielu z nas i przystąpiło do s. pokuty. Wciąż modlimy się za tych, którzy są z dala od Jezusa.
 2. Dzisiaj wspólnota Ruchu Lednickiego zachęca do włączenia się w modlitewny łańcuch Jeden za wszystkich wszyscy za jednego, który otoczy modlitwą papieża Franciszka – w V rocznicę jego wyboru na Stolicę św. Piotra, która wypada we wtorek 13 marca. Jest to nasza odpowiedź na wezwanie Ojca Świętego.
 3. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę są zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. Przez cały Wielki Post adorujmy Krzyż Chrystusa, który jest wystawiony na środku kościoła. Do skarbony przed krzyżem możemy składać wielkopostną jałmużnę.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  – Droga Krzyżowa w piątek o g. 17.30
  – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 16.30.
 6. Rekolekcje dla par niesakramentalnych, które po rozwodzie żyją w powtórnych związkach cywilnych i nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego będą 16, 17 i 18 marca w kościele ss. Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu na ul. M. Teresy Kierocińskiej.
 7. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o g. 19.00 w salce na plebanii.
 8. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o g. 10.00 w zakrystii.
 9. W tym tygodniu III piątek miesiąca – zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o g. 15.00.
 10. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb + Marianny Turas z ul. Naftowej. Zmarłą polecajmy Miłosierdziu Bożemu w modlitwie.
 11. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć Paschaliki – małe w cenie 5 zł, ozdobne duże – 15 zł. Możemy je przynieść ze sobą na Wigilię Paschalną, a potem zapalić na stole przy śniadaniu wielkanocnym.
 12. W najbliższą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego (w nim m.in. artykuł Jak o. Pio był posłuszny Kościołowi), Niedzielę, Źródło, Cuda i łaski Boże. Dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego (z obrazkiem św. o. Pio).

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku,
dziękujemy za wspólna modlitwę, a na nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!

Dodaj komentarz