I Niedziela Wielkiego Postu ? 18.02.2018 r.

 1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu przygotowujący nas do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Ten czas chcemy przeżyć ze św. O. Pio, ze względu na 100. rocznicę otrzymania przez Niego stygmatów i 50- lecie Jego śmierci.
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii od III Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 4 marca.
 3. Przez cały Wielki Post adorujmy Krzyż Chrystusa, który jest wystawiony na środku kościoła. Do skarbony przed krzyżem możemy składać wielkopostną jałmużnę.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  – Droga Krzyżowa w piątek o g. 17.30
  – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 16.30
  .
 5. Jutro jak każdego 19. dnia miesiąca, będziemy też modlić się za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. ucałowanie jego relikwii.
 6. W czwartek 22.02 Święto Katedry św. Piotra Apostoła.
 7. W czwartek jak każdego 22. dnia miesiąca o g. 18.00, będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Rity z Casci. Po Mszy św. poświęcenie róż i ucałowanie jej relikwii.
 8. Ojciec Święty Franciszek ogłosił najbliższy piątek Dniem Modlitwy i Postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie.
 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Kościoły Misyjne.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego (z cyklem artykułów o św. o. Pio ? dziś rady o. Pio o spowiedzi), Niedzielę, Źródło. Dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku,
dziękujemy za wspólna modlitwę, a na nadchodzący tydzień:
Szczęść Boże!

Dodaj komentarz