VI Niedziela Zwykła ? 11.02.2018 r.

 1. W przypadającą dzisiaj 160 rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes św. Bernadecie Soubirous przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Módlmy się dzisiaj za chorych i okażmy im naszą życzliwość.
 2. Dzisiaj również rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 3. Msze św. w tygodniu wracają do zwyczajnego porządku o g. 7.30 i 18.00.
 4. W najbliższą środę ? Popielec. Posypaniem głów popiołem rozpoczniemy okres Wielkiego Postu przygotowujący nas do Wielkanocy. Msze św. w tym dniu o g. 9.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W środę popielcową rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. W piątek o g. 17.30 Droga Krzyżowa zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich parafian.
 7. Od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 16.30, a po nich Msza św. bez kazania. W tym roku kazania pasyjne wygłosi ks. Marcin Pyda ze Zgromadzenia Księży Salezjanów.
 8. W czwartek przypada 31 rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył Go obficie swoim błogosławieństwem, a święty Patron wypraszał nieustannie potrzebne łaski.
 9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o g. 11.00 poświęcenie świec dla dzieci komunijnych.
 10. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o g. 19.00 w salce na plebanii.
 11. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o g. 10.00 w zakrystii
 12. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: + Ewy Stefanowskiej ? Danielskiej z ul. Naftowej i Janiny Kula z ul. Akacjowej. Zmarłe polecajmy Bogu w modlitwie.
 13. W przyszłą niedziele przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii. Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło. Dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku,
dziękujemy za wspólna modlitwę, a na nadchodzący tydzień:
Szczęść Boże!

Dodaj komentarz