II Niedziela Zwykła ? 14.01.2018 r.

 1. W najbliższą środę obchodzić będziemy Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.
 2. Od czwartku rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan, aby wszyscy uczniowie Chrystusa ?tworzyli jedną owczarnię i mieli jednego Pasterza?.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  Środa ? wspomnienie św. Antoniego, opata,
  Piątek ? wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 4. W III piątek miesiąca Msza św. o Miłosierdziu Bożym o g. 7.30, Godzina Miłosierdzia o g. 15.00. Tego dnia jak każdego 19. dnia miesiąca, będziemy też modlić się za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. ucałowanie jego relikwii.
 5. W przyszłą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii. Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 6. Z racji kolędy nie ma w dni powszednie Mszy św. wieczornej, jest tylko Msza św. o g. 7.30. Kancelaria parafialna czynna tylko po tej Mszy św.
 7. W najbliższą niedzielę 21 stycznia na Mszy św. o g. 12.30 zagra Górnicza Orkiestra Dęta z Katowic. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert tej orkiestry.
 8. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.
 9. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb + Krystyny Chodźba z ul. Naftowej. Zmarłą polecajmy Bogu w modlitwie.
 10. Porządek kolędy wywieszony jest na drzwiach kościoła i podany w internecie. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany tego porządku – w razie wypadków losowych – o których wcześniej poinformujemy. Obok ofiary kolędowej możemy złożyć ofiarę na wymianę nowych okien w naszym kościele.
 11. PORZĄDEK WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ NA TEN TYDZIEŃ

  Plan wizyty duszpasterskiej – Kolędy (2017/2018)

 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Jaś.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku,
dziękujemy za wspólna modlitwę, a na nadchodzący tydzień:
Szczęść Boże!