IV Niedziela Adwentu ? 24.12.2017 r.

 1. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia Msze św. tylko do południa. Nie ma Mszy św. wieczornej. Chociaż niedziela nie przyjmuje postu zachęcamy jednak do zachowania tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zapraszamy na Pasterkę o północy. Ofiary jakie złożymy na tace będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.
 2. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św w porządku niedzielnym. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00.
 3. We wtorek święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Ofiary składane w tym dniu na tace są przeznaczone na uczelnie katolickie i studiujących na nich: Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. W tym tygodniu w liturgii w oktawie Narodzenia Pańskiego:
  Środa ? święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, po Mszy św. poświęcenie wina.
  Czwartek? święto śś. Młodzianków, męczenników.
 5. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy św. o g. 11.00 specjalne błogosławieństwo dla dzieci. To również ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. na zakończenie Starego Roku 2017 i nabożeństwo dziękczynno ? błagalne.
 6. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które roznosiły po naszych domach poświęcone opłatki wigilijne. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
 7. Kolędę rozpoczniemy już we czwartek 28 grudnia. Z wielką radością odwiedzimy Wasze rodziny.
 8. Z racji kolędy nie ma w dni powszednie Mszy św. wieczornej, jest tylko Msza św. 0 g. 7.30.
 9. Po świętach wielkanocnych rozpoczniemy wymianę okien w naszym kościele. Jest to konieczne zanim ocieplimy i otynkujemy kościół. Będą to okna z potrójną szybą, drewniane, w tym samy stylu co obecnie. Koszt jednego okna … Będziemy je wymieniać stopniowo w miarę możliwości finansowych. Dlatego w czasie kolędy możemy złożyć ofiarę na nowe okna.
 10. Porządek kolędy wywieszony jest w gablocie i podany w internecie. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany tego porządku – w razie wypadków losowych – o których wcześniej poinformujemy.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego po 8 zł, Niedzielę po 10 zł, Źródło, Arka. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Jaś.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku,
rodzinnej Wigilii,
a na świętowanie Bożego Narodzenia: Szczęść Boże!

Dodaj komentarz