III Niedziela Adwentu ? 17.12.2017 r.

 1. Trwamy już w okresie bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Wczoraj wieczorem rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, by przeżyć prawdziwe narodzenie Jezusa w naszych sercach. Prowadzi je Ks. Władysław Pasiut, saletyn, który pełni swą posługę w Mysłowicach.
 3. Rekolekcje trwają do wtorku. Msze św. w czasie rekolekcji o g. 9.00 i 18.00. Spowiedź w poniedziałek od 8.45 i od 17.45.
 4. Ofiary składane na tace w czasie rekolekcji ? jutro i we wtorek ? przeznaczone są dla ks. Rekolekcjonisty i jego zgromadzenia.
 5. Podejmujemy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece Caritas – duże w cenie 15 zł, a małe po 6 zł.
 6. W Adwencie zapraszamy na roraty z udziałem dzieci odprawiane od poniedziałku do piątku o g. 18.00, a dla dorosłych w soboty o g. 7.30.
 7. Jeszcze w tym tygodniu po naszych domach są roznoszone poświęcone opłatki na stół wigilijny. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary za opłatki, które zostaną przeznaczone na cele zabezpieczenia kościoła i plebanii po włamaniu oraz poniesione straty materialne.
 8. W tym tygodniu:
  – we wtorek – jak każdego 19. dnia miesiąca – modlitwy za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszko na Mszy św. o g. 18.00
  – w piątek – jak każdego 22. dnia miesiąca – Msza św. za wstawiennictwem św. Rity i poświęcenie róż o g. 7.30.
 9. Spotkanie Kręgu Biblijnego we środę po Mszy św wieczornej w salce na plebanii.
 10. Spotkanie ministrantów w sobotę o g. 10.00 w salce na plebanii.
 11. Przed Bożym Narodzeniem odprawiamy nowennę do Dzieciątka Jezus codziennie po Mszy św. porannej.
 12. Dziękujemy wszystkim parafianom i wspólnotom, Rycerzom Kolumba za pomoc w przygotowaniu Wigilii dla biednych, potrzebujących, samotnych i bezdomnych i przyniesione dla nich dary. Bóg zapłać.
 13. W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia przypada w IV Niedzielę Adwentu. Msze św. tylko do południa w normalnym porządku: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30. Nie ma Mszy św. wieczornej. Pasterka o północy. Chociaż niedziela nie przyjmuje postu zachęcamy jednak do zachowania tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 14. W Wigilię swoje imieniny obchodzi nasza P. Gospodyni Ewa Motyl. Już dzisiaj składamy jej najserdeczniejsze życzenia. Msza św. w jej intencji w przyszłą niedzielę o g. 9.30
 15. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb + Jadwigi Pawełoszek z ul. Akacjowej. Zmarłą polecajmy miłosierdziu Bożemu w naszej modlitwie.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Jaś.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień życzymy: Szczęść Boże!

Dodaj komentarz