II Niedziela Adwentu ? 10.12.2017 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Po Mszy św. przy wyjściu zbiórka do puszek na ten cel.
 2. W Adwencie zapraszamy na roraty z udziałem dzieci odprawiane od poniedziałku do piątku o g. 18.00, a dla dorosłych w soboty o g. 7.30. Są jeszcze lampiony roratnie dla dzieci, można je nabyć w zakrystii w cenie 15 zł.
 3. Od przyszłej niedzieli rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które przygotowują nas do dobrego przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. Rozpoczną się już w sobotę 16. grudnia o g. 18.00. W niedzielę po Mszy św. o g. 11.00 nauka rekolekcyjna dla rodziców dzieci pierwszokomunjnych. Rekolekcje poprowadzi Ks. Władysław Pasiut, saletyn.
 4. Podejmujemy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece Caritas – duże w cenie 15 zł, a małe po 6 zł.
 5. W tym tygodniu w liturgii:
  Środa ? św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  Czwartek ? św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 6. Od 16 grudnia rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, która będzie odprawiana po Mszy św. porannej o g. 7.30.
 7. Po naszych domach są roznoszone poświęcone opłatki na stół wigilijny. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary za opłatki, które zostaną przeznaczone na cele zabezpieczenia kościoła i plebanii po włamaniu
  oraz poniesione straty materialne.
 8. Po włamaniu na plebanię została podpisana umowa z firmą ochroniarską Solid Security i uruchomiony alarm na plebanii i w kościele. System alarmowy jest podłączony do montoringu firmy Solid Security z podjazdem grup interwencyjnych.
 9. Wigilia dla bezdomnych, biednych, samotnych i potrzebujących w naszej parafii w najbliższą sobotę 16 grudnia o g. 12.00. Rozpoczęcie w kościele połamaniem się opłatkiem. Do kosza wystawionego przy wyjściu z kościoła składamy artykuły spożywcze o wydłużonym terminie ważności, natomiast ciasta i owoce przynieśmy dzień przed wigilią. Zapraszamy do zaangażowania wszystkich parafian.
 10. W przyszłą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła, parafii i ogrzewanie. Serdeczne Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 11. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb + Bronisława Czerwiec z ul. Naftowej. Zmarłego polecajmy miłosierdziu Bożemu w naszej modlitwie.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Jaś.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień życzymy: Szczęść Boże!

Dodaj komentarz