I Niedziela Adwentu ? 03.12.2017 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przygotowuje nas do dobrego przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego.
 2. Serdecznie zapraszamy na roraty – Msze św. wotywne o Matce Bożej odprawiane od poniedziałku do piątku o g. 18.00, a w soboty o g. 7.30. Lampiony roratnie dla dzieci są do nabycia w zakrystii w cenie 15 zł.
 3. Jak co roku w Adwencie podejmujemy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom pod hasłem: MIŁOSIERDZIE JEST JEDNO. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece Caritas – duże w cenie 15 zł, a małe po 6 zł.
 4. Wigilia dla bezdomnych, biednych i potrzebujących w naszej parafii w sobotę 16 grudnia o g. 12.00. Zapraszamy do zaangażowania wszystkich parafian.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o g. 7.30 modlimy się o świętość życia dla kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii od III niedzieli adwentu. Rozpoczną się już w sobotę 16. grudnia o g. 18.00.
 8. W tym tygodniu w liturgii:
  – Poniedziałek ? św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników i hutników,
  – Środa ? św. Mikołaja, biskupa. Wizyta św. Mikołaja dla dzieci w naszym kościele w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 11.00.
  – Czwartek ? św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  – Piątek ? uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o g. 9.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na biednych i potrzebujących. Z racji tej uroczystości w przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11.00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych.
 9. W minioną niedzielę nieznani sprawcy włamali się na plebanię. Dokonali kradzieży mienia parafialnego i osobistego kapłanów oraz zniszczeń. Splądrowali mieszkania kapłanów. Po zdarzeniu na miejsce przybyła policja. W mieszkaniu wikariusza konieczna jest wymiana drzwi balkonowych i wejściowych. Ofiary składane dzisiaj na tace zostaną przeznaczone na pokrycie zniszczeń, montaż nowych systemów naświetleniowych, modernizacja monitoringu i systemów alarmowych kościoła i plebanii. Została podpisana już umowa z firmą ochroniarską monitorującą kościół i plebanię. Lokalizacja kościoła i plebanii szczególnie się tego domaga. Pierwszorzędną sprawą jest kwestia bezpieczeństwa, dlatego środki materialne z dzisiejszej tacy zostaną przeznaczone na te wydatki.
 10. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( RTV, AGD, pralki, telewizory, komputery). Zbiórka we czwartek od g. 8.00 do 16.30. Sprzęt składamy za bramą wejściową do kościoła. Celem tej akcji jest wsparcie zakupu nowoczesnych inkubatorów dla szpitali na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz wsparcie innych projektów misyjnych prowadzonych przez Kościół w Polsce na całym świecie.
 11. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary z opłatków też zostaną przeznaczone na cele zabezpieczenia kościoła i plebanii.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Arkę. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Jaś.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku,
dziękując za wspólną modlitwę,

a na nadchodzący tydzień Szczęść Boże!

Dodaj komentarz