XXXIII Niedziela Zwykła ? 19.11.2017 r.

 1. Dzisiaj I Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek prosi nas dzisiaj, abyśmy otworzyli się na ubogich pośród nas i nie tylko pamiętali o nich w modlitwie, ale i w codziennym pełnieniu uczynków miłosierdzia.
 2. Przyszła niedziela jest ostatnią w roku kościelnym – przeżywamy wtedy w liturgii Uroczystość Jezusa Chrystusa  Króla Wszechświata. Za dwa tygodnie początek Adwentu.
 3. W tym tygodniu  w liturgii:
  ?       Poniedziałek ? wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana i zakonnika, patrona naszej sosnowieckiej diecezji. Modlimy się  w tym dniu za nasz Kościół partykularny i jego pasterzy.
  ?       Wtorek ? wspomnienie Ofiarowania NMP.
  ?       W środę – jak 22 każdego miesiąca o g. 7.30 będziemy się modlić – za wstawiennictwem ś. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Przynieśmy ze sobą róże, które zostaną poświęcone.
  ?       Środa ? wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Msza św. za nasz chór i jego dyrygenta oraz p. Organistę o g. 18.00.
  ?       Piątek ? wspomnienie św. Andrzeja Dung ? Lac, prezbitera i jego Towarzyszy, męczenników.
  ?       Sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 4. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą ofiara, którą złożyliśmy na tacę, jest ona przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła i parafii.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego we środę po Mszy św. o g. 18.00 w salce na plebanii.
 6. Spotkanie ministrantów w sobotę o g. 10.00 w zakrystii.
 7. Polecamy nową prasę katolicką, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu. Do nabycia: Gość niedzielny, Niedziela, Źródło, Arka, Mały Gość niedzielny.

Na radość świętowania Dnia Pańskiego i trud nadchodzącego tygodnia
przyjmijmy błogosławieństwo Boże!

Dodaj komentarz