XXX Niedziela Zwykła ? 29.10.2017 r.

 1. Listopad jest miesiącem modlitwy za zmarłych, szczególnie oktawa Wszystkich Świętych. Modlitwa za zmarłych jest uczynkiem miłosierdzia. Zachęcamy do składania wypominków za naszych drogich zmarłych i zmawiania Mszy św. w ich intencji. Przyjmujemy wypominki oktawalne i roczne. Msze św. w oktawie Wszystkich Świętych za zmarłych polecanych w wypominkach będą: 1 listopada o g. 7. 00, a w pozostałe dni oktawy o g. 18.00. Pamiętajmy, aby nawiedzając cmentarze zachować atmosferę modlitwy i refleksji, szanujmy miejsca pochówku zmarłych i dbajmy o porządek na cmentarzach ? wypalone znicze i zwiędłe kwiaty ? niech nie zaśmiecają grobów naszych bliskich.
 2. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych o g. 17.30, a w przyszłą niedzielę o g. 16.30. Msza św. oktawalna  w tygodniu o g.18.00, w niedziele o g. 17.00. Nowe wypominki roczne będą czytane od II niedzieli listopada zawsze przed pierwszą Mszą niedzielną o g. 7.40.
 3. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00. Nie ma Mszy o 12.30. W tym dniu katolików obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu, który po nawiedzeniu cmentarza i modlitwie za zmarłych ofiarujmy za jednego(ą) zmarłego(ą) każdego dnia. Najważniejszym warunkiem uzyskania odpustu jest przyjęcie Komunii  św. za zmarłych, zadbajmy więc o stan łaski uświecającej, jeśli potrzeba skorzystajmy ze spowiedzi.
 4. We środę procesja na cmentarzu katedralnym przy Al. Mireckiego o g. 13.30. Po procesji w kaplicy Msza św. za zmarłych spoczywających na naszych cmentarzach. Tego dnia  na cmentarzach w naszej diecezji klerycy będą zbierać ofiary  na utrzymanie naszego seminarium duchownego.
 5. W czwartek – Dzień Zaduszny ? wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele o g. 7.30, 9.00 i 18.00. Ofiary złożone w tym dniu na tace zostaną przeznaczone są na Msze św. za zmarłych zapomnianych, które zostaną odprawione w ostatnie dni grudnia.
 6. Jutro ostatni różaniec dla dzieci, na który przynoszą podpisane plansze różańcowe podpisane imieniem i nazwiskiem. Przygotowana będzie dla nich niespodzianka. Dzieci przychodzą jutro już na g.  17.15.
 7. W sobotę 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 9. Adoracja  Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. w piątek o g. 20.00.
 10. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9.30.
 11. W przyszłą niedzielę Msza św. za Żywy Różaniec o g. 8.00.
 12. Polecamy nową prasę katolicką, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu. Do nabycia: Gość niedzielny, Niedziela, Źródło, Arka, Mały Gość niedzielny.

Na radość świętowania Dnia Pańskiego i trud nadchodzącego tygodnia przyjmijmy błogosławieństwo Boże!

Dodaj komentarz