XXVIII Niedziela Zwykła ? 15.10.2017 r.

 1. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. Ze względów organizacyjnych zmianie uległy – aż do odwołania – godziny spowiedzi – w dni powszednie ? pół godziny przed Mszą poranną i nabożeństwem różańcowym oraz godziny urzędowania kancelarii parafialnej, która będzie czynna od poniedziałku do piątku –  pół godziny po Mszy św. wieczornej. W razie  konieczności w sprawach pilnych ? zgłoszenie pogrzebu bądź wizyta u chorego – proszę dzwonić na numer telefonu wypisany na karcie wywieszonej na drzwiach kancelarii.
 3. Jutro 16 października – 39 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły, Metropolity Krakowskiego na Stolicę św. Piotra. W przyszłą niedzielę 22 października ? liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II – w dzień inauguracji Jego pontyfikatu.
 4. Nabożeństwa różańcowe: w niedziele o g. 16.30, a w dni powszednie o g. 17.30. Dzieci zapraszamy w tygodniu od poniedziałku do piątku na g. 17.30.
 5. W czwartek ? jak 19 każdego miesiąca o g. 18.00, będziemy się modlić – za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszko ? za Ojczyznę, ludzi pracy i bezrobotnych.
 6. W piątek jako III miesiąca Godzina Miłosierdzia o g. 15.00.
 7. W niedzielę – jak 22 każdego miesiąca o g. 8.00 będziemy się modlić – za wstawiennictwem św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Przynieśmy ze sobą róże, które zostaną poświęcone. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętej z Cascii.
 8. W tym tygodniu w liturgii:
  Poniedziałek ? wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  Wtorek ? wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  Środa ? święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. W tym dniu na różańcu będziemy modlić się w intencji lekarzy, pielęgniarek i wszystkich posługujących chorym.
  Piątek ?  wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
  Sobota ? wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
 9. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb: + Haliny Wasilewskiej z ul. Różanej. Zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu w modlitwie.
 10. Przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, pamiętajmy o modlitwie za zmarłych. Wypominki za zmarłych ? roczne, oktawalne czy jednorazowe są przyjmowane w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki są na stoliku z gazetami.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Arka, Cuda i łaski Boże, a dla dzieci: Jaś i Mały Gość Niedzielny (z II częścią Quo vadis).

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy
 za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże.

Dodaj komentarz