XXVII Niedziela Zwykła ? 08.10.2017 r.

 1. Dzisiaj świętujemy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją. Po Mszy świętej zbiórka do puszek przed kościołem na Dzieło Nowego Tysiąclecia ? żywy pomnik Jana Pawła II ? fundującą stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 2. Nabożeństwa różańcowe: w niedziele o g. 16.30, a w dni powszednie o g. 17.30. Dzieci zapraszamy w tygodniu od poniedziałku do piątku na g. 17.30.
 3. Spotkanie Kręgu Biblijnego we środę o g. 19.00 w salce na plebanii.
 4. Spotkanie ministrantów w poniedziałek o g. 19.00 w zakrystii.
 5. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego KEP Biskup Sosnowiecki Grzegorz Kaszak zdecydował, że dzisiaj przeżywamy Diecezjalny Dzień Pomocy dla poszkodowanych w Meksyku. Modlimy się za poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi, możemy też dokonać  wpłaty na konto Caritas Diecezji Sosnowieckiej z dopiskiem: MEKSYK lub wysyłając SMS na nr 72052 (koszt 2,46 zł) o treści: MEKSYK.
 6. W tym tygodniu w liturgii:
  Poniedziałek ? wspomnienie b. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  Piątek ?  wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
  Sobota ? wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
 7. W sobotę Dzień Edukacji Narodowej. Na nabożeństwie różańcowym będziemy się modlili za nauczycieli i wychowawców.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.
 9. Za tydzień przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 10. W niedzielę 22 października o g. 11.00 jest jeszcze wolna intencja mszalna.
 11. Przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, porządkując groby, kupując znicze i kwiaty pamiętajmy o modlitwie za zmarłych. Wypominki za zmarłych ? roczne, oktawalne czy jednorazowe są przyjmowane w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Arka, Cuda i łaski Boże, a dla dzieci: Jaś i Mały Gość Niedzielny (z II częścią Quo vadis).

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy
 za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże.

Dodaj komentarz