XXVI Niedziela Zwykła ? 01.10.2017 r.

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na Caritas.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj nabożeństwa różańcowe: w niedziele o g. 16.30, a w dni powszednie o g. 17.30. Dzieci zapraszamy w tygodniu od poniedziałku do piątku na g. 17.30.
 3. W najbliższą sobotę 7 października we wspomnienie NMP Różańcowej pragniemy stanąć na granicach Polski w 100 rocznicę objawień NMP w Fatimie. Świat dzisiaj bardzo potrzebuje modlitwy. Dlatego otoczmy nasz kraj różańcem. Odpowiadając na wezwanie Matki Bożej módlmy się w tym dniu 4 częściami różańca świętego błagając o bezpieczeństwo, pokój i nawrócenie.
 4. W tym tygodniu w liturgii:
  – Poniedziałek ? wspomnienie śś. Aniołów Stróżów.
  – Środa ?  wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  – Czwartek ? wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
 5. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną w sobotę od g. 9.30.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy świętowali XVIII Dzień Papieski. Po Mszy świętej zbiórka do puszek przed kościołem na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia ? żywy pomnik Jana Pawła II ? wspierający zdolną młodzież pochodzącą z ubogich rodzin.
 7. W miniony piątek w naszej parafii sakrament małżeństwa zawarli Urszula Klementys i Jakub Wawrzyniak. Nową rodzinę polecajmy Bogu w modlitwie.
 8. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby: + Kazimierz Zabadaj i  + Jana Topolskiego z ul. Akacjowej. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu w modlitwie.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Arka  a dla dzieci: Jaś i Mały Gość Niedzielny (z II częścią Quo vadis).

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy
 za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże.

Dodaj komentarz