XXIV Niedziela Zwykła ? 17.09.2017 r.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu Uroczystości Odpustowej. W  tym dniu Sakrament Bierzmowania przyjęły 23 osoby.
 2. Jutro Święto Św. Stanisława Kostki ? Patrona Polski. Swoje imieniny obchodzi Ks. Proboszcz Stanisław Litwa. Życzymy Solenizantowi obfitości Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej, skutecznego wstawiennictwa Świętego Patrona i opieki Maryi Matki Kapłanów, a do życzeń dołączamy naszą modlitwę w Jego intencji.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  – Środa ?  wspomnienie śś. Andrzeja Kim ? Taegon, prezbitera, Pawła Chong ? Hasang i Towarzyszy Męczenników.
  – Czwartek ? Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  – Sobota ? wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny.
 4. We wtorek ? jak 19 każdego miesiąca o g. 18.00, będziemy się modlić – za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszko ? za Ojczyznę, ludzi pracy i bezrobotnych.
 5. W piątek jako III miesiąca Godzina Miłosierdzia o g. 15.00.
 6. W piątek – jak 22 każdego miesiąca o g. 18.00 będziemy się modlić – za wstawiennictwem ś. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Przynieśmy ze sobą róże, które zostaną poświęcone.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 11.00 spotkanie rodziców dzieci, które w 2018 przystąpią do I Komunii św.
 8. W dniu 29.06.2017 zostało zawarte porozumienie pomiędzy parafią Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu a naszą parafią,  w sprawie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły w Sosnowcu. Parafia Katedralna wyraziła zgodę na objęcie opieką duszpasterską i katechetyczną tej szkoły przez naszą parafię.
 9. Spotkanie Kręgu Biblijnego o g. 19.00 w salce na plebanii.
 10. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb + Henryka Kusy z ul. Akacjowej. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu w modlitwie.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest: Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny, Cuda i łaski Boże, dla dzieci: Jaś i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy
 za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże.

Dodaj komentarz