XXII Niedziela Zwykła ? 03.09.2017 r.

 1. Jutro początek nowego roku szkolnego, katechetycznego i duszpasterskiego. Dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców i katechetów zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 w czasie której będziemy się modlić o światło Ducha Świętego na nowy rok szkolny i katechetyczny. Od g. 17.30 okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży.
 2. Od 1 września wrócił zwykły porządek Mszy św. Niedziela: 8.00, 9.30 dla młodzieży, 11.00 dla dzieci, 12.30 i 17.00. Dni powszednie 7.30 i 18.00.
 3. Dzisiaj imieniny Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy w modlitwie i życzeniach o Pasterzu Kościoła Sosnowieckiego wypraszając dla Niego obfitość łask Bożych i wstawiennictwo Św. Patrona.
 4. W przyszły czwartek ? w naszej parafii – Uroczystość Najświętszego Zbawiciela. Sumie odpustowej o g. 18.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Piotr Skucha, który udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
 5. We wtorek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Najśw. Zbawiciela, którą będziemy odprawiali po Mszach św. porannych.
 6. Obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek ? najpierw Msza św., a po niej spotkanie w kościele. To ostatni intensywny etap przygotowania.
 7. Spotkanie z rodzicami tych kandydatów do bierzmowania we wtorek o g. 20.00.
 8. Powakacyjny Krąg Biblijny we środę o g. 20.00 w salce na plebanii.
 9. Powakacyjne spotkanie ministrantów w sobotę o g. 10.00 w salce na plebanii.
 10. Pielgrzymka chorych z naszej diecezji pod przewodnictwem Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka  do Matki Bożej Pocieszenia w kościele św. Stanisława w Czeladzi  w najbliższą środę. Rozpoczęcie o g. 10.00.
 11. W piątek ? święto Narodzenia NMP. Msze św. o g. 9.00 i 18.00
 12. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Modlimy się o świętość życia dla kapłanów i nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 13. Nadal trwa akcja Caritas: Tornister pełen uśmiechu, która niesie pomoc dzieciom potrzebującym pomocy. Z tyłu kościoła do kosza możemy składać do kosza przybory szkolne przeznaczone na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać za złożone tam już dary dla dzieci.
 14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela z wyjątkowym obrazkiem MB Częstochowskiej  w nowych koronach i z Modlitwą Jubileuszową, to pamiątka Jubileuszu 300 ? lecia koronacji obrazu, Źródło, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny z płytą CD Quo vadis ? H. Sienkiewicza.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy
 za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże.

Dodaj komentarz