XX Niedziela Zwykła ? 20.08.2017

 1. Dzisiaj wzywamy orędownictwa św. Bernarda z Clarivaux.
 2. Przed nami ostatnie dni wakacji nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
 3. Wakacyjny porządek Mszy św.:  dni powszednie Msza św. tylko o g. 18.00, a w niedzielę o g. 8.00, 11.00 i 12.30.
 4. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku  po Mszy św. o g. 18.00.
 5. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Zagłębiowskiej na Jasną Górę która wyruszy z Będzina w środę 23 sierpnia i będzie trwać do 25 sierpnia. Koszt  pielgrzymki 50 zł. Zapisy w zakrystii bądź w kancelarii.
 6. W tym tygodniu w liturgii:
  Poniedziałek ? wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  Wtorek ? wspomnienie NMP Królowej. Tego dnia, jak każdego 22 dnia. miesiąca oddajemy cześć św. Ricie z Cascii. O g. 18.00 Msza św. za jej wstawiennictwem, w czasie której poświęcimy róże, a po niej ucałujemy relikwie Świętej.
  Czwartek ? święto św. Bartłomieja Apostoła.
  Sobota ? Uroczystość MB Częstochowskiej. Na Jasnej Górze centralne Uroczystości Jubileuszowe 300 ? lecia Koronacji Cudownego Obrazu.  W naszej parafii Msze św. w tym dniu o g. 9.00 z odnowieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu, a o g. 18.00 Msza św. z liturgii niedzielnej.
 7. Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego podejmujemy akcje Caritas: Tornister pełen uśmiechu, która niesie pomoc dzieciom potrzebującym pomocy. Z tyłu kościoła do kosza możemy składać do kosza przybory szkolne przeznaczone na ten cel.
 8. We wtorek sakrament małżeństwa w naszej parafii zawarli Agnieszka Dawczyńska i Remigiusz Kranc. Nową rodzinę polecajmy Bogu w modlitwie.
 9. Na ekrany polskich kin od 18 sierpnia wszedł film hiszpańskich twórców: Fatima. Ostatnia tajemnica ? stworzony specjalnie na stulecie objawień. Jest w nim wiele wątków dotyczących naszej Ojczyzny. Warto obejrzeć tę ekranizację.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny z płytą Arki Noego.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy
 za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże.

Dodaj komentarz