XI Niedziela Zwykła ? 18.06.2017

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała zapraszamy codziennie na g. 18.00 na Msze św. wotywne ku czci Najśw. Sakramentu.
 2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane codziennie po Mszy św. o g. 18.00
 3. Msza św. o błog. Boże dla mieszkańców ul. Akacjowej, którzy budowali II Ołtarz na Boże Ciało zostanie odprawiona w środę o g. 7.30, a Msza św. za parafian i budowniczych kościoła od mieszkańców z III Ołtarza na Boże Ciało w poniedziałek o g. 7.30.
 4. Ostatni krąg biblijny przed wakacjami w środę po Mszy św. o g. 18.00 w salce na plebanii.
 5. Spotkanie podsumowujące dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o g. 18.45 w salce na plebanii. Kandydaci przynoszą indeksy i uzupełnione katechizmy bierzmowanych. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA.
 6. W poniedziałek – jak każdego 19 dnia miesiąca – o g. 18.00 Msza św. i modlitwy za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki za naszą Ojczyznę, ludzi pracy za poszukujących pracy i bezrobotnych oraz po Mszy św. ucałowanie jego relikwii.
 7. W czwartek o g. 18.00  zakończenie oktawu Bożego Ciała. Po Mszy św. procesja eucharystyczna po placu kościelnym, a następnie poświęcenie wianków z kwiatów i ziół. Jest to także  22. dzień miesiąca, a w naszej parafii – jest odprawiana Msza  św. przez wstawiennictwo św. Rity z Cascii, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych, a po niej modlitwy i ucałowanie relikwii Świętej. Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii i do przyniesienia róż, które są poświęcane ku czci św. Rity.
 8. W tym tygodniu w liturgii:
  Wtorek ? wspomnienie św. Alojzego Gonzagi
  Piątek ? Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, Ze względu na uroczystość nie ma abstynencji od pokarmów mięsnych. To także dzień zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i ich rodziców, a także nauczycieli i katechetów na Mszę św. o g. 18.00. Dzieci i młodzież zachęcamy, aby przystąpiły do spowiedzi św. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. o g. 18.00.
  Sobota ? Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 9. Dzisiaj przypada 28 rocznica święceń kapłańskich Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka. Otoczmy go w tym dniu naszą szczególną modlitwą.
 10. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym zmienia się porządek Mszy św. W dni powszednie Msza św. tylko o g. 18.00, a w niedzielę o g. 8.00, 11.00i 12.30. Nie ma Mszy św. porannych w tygodniu, w niedzielę nie ma Mszy św. o g. 9.30 i 17.00.
 11. Polacy ze Starego Skałatu i okolic i Ks. Rafał Chajduga z par. Miłosierdzia Bożego zapraszają na wycieczkę do Lwowa i na Podole  w terminie od 1 ? 6 sierpnia.  Koszt 570 zł. Szczegóły  ciekawego programu na plakacie w gablocie.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny,  i czasopisma dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy
 za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże.

Dodaj komentarz