Uroczystość Trójcy Świętej ? 11.06.2017

 1. Przed nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ? Boże Ciało. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym: 8.00, 9.30, 11.00 – centralna Msza św. bez kazania, a po niej procesja do czterech ołtarzy, zakończenie procesji w kościele. Następne Msze św. o g. 12.30 i 17.00. Ołtarze będą w tych samych miejscach jak w ubiegłym roku. Prosimy o zaangażowanie wszystkich parafian w przygotowanie ołtarzy:
  I ołtarz ? Naftowa 23 (przygotowuje ks. Andrzej z młodzieżą),
  II ołtarz ? Akacjowa między nr 6 i 8,
  III ołtarz ? Naftowa 27 I,
  IV ołtarz przy kościele ? Żywy Różaniec.
  Serdecznie zapraszamy do asysty  Służbę Liturgiczną Ołtarza ? ministrantów i lektorów, mężczyzn do niesienia baldachimu, nagłośnienia, sztandarów i chorągwi. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych z klas III i dzieci rocznicowe, dziewczynki prosimy do sypania kwiatów. Wszystkich parafian prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy.
 2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane codziennie po Mszy św. o g. 18.00
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  Wtorek ? wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
  Środa ? wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa
  Sobota ? Uroczystość św. Brata Alberta, Głównego Patrona naszej Diecezji Sosnowieckiej.
 4. W środę przypada 47 rocznica święceń kapłańskich Ks. Bpa Piotra Skuchy. Otoczmy go w tym dniu naszą szczególną modlitwą.
 5. W piątek jako III miesiąca czerwca – Godzina Miłosierdzia ? o 15.00.
 6. Spotkanie ministrantów i wszystkich, którzy będą w asyście na procesje Bożego Ciała w środę po Mszy św. o g. 18.00 w zakrystii.
 7. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb + Władysława Mocek z ul. Naftowej. Zmarłego polecajmy Bogu w modlitwie.
 8. W  tym tygodniu i najbliższym czasie jest wiele wolnych intencji mszalnych. Zamówiona w intencji naszych bliskich Msza św. jest najpiękniejszym darem jaki możemy im ofiarować.
 9. W przyszłą niedzielę jako III miesiąca przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 10. Polacy ze Starego Skałatu i okolic i Ks. Rafał Chajduga z par. Miłosierdzia Bożego zapraszają na wycieczkę do Lwowa i na Podole  w terminie od 1 ? 6 sierpnia.  Koszt 570 zł. Szczegóły  ciekawego programu na plakacie w gablocie.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny,  i czasopisma dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy
 za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże.

Dodaj komentarz