VI Niedziela Wielkanocna ? 21.05.2017

 1. Dzisiaj w parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii świętej, do której przystąpiło 32. dzieci. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami do uczestnictwa w Białym Tygodniu codziennie o g. 18.00, najpierw Msza święta,  a potem nabożeństwo majowe.
 2. Jutro po Mszy św. czas na fotografowanie, a w środę dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki i złożą ofiary na misje ? Polskie Dzieci Dzieciom Misji.
 3. Jutro Uroczystość św. Rity. o g. 18.00 – jak 22. dnia każdego miesiąca w naszej parafii – jest odprawiana Msza  św. przez wstawiennictwo św. Rity z Cascii, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych, a po niej modlitwy i ucałowanie relikwii Świętej. Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii i do przyniesienia róż, które są poświęcane ku czci św. Rity.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę  przed Wniebowstąpieniem przypadają Dni Modlitw o Dobre Urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
 5. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłaniem Ducha Świętego.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. W tym tygodniu w liturgii:
  Środa  – NMP Wspomożycielki Wiernych
  Piątek ? wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
 8. W tym tygodniu klerycy V roku naszego seminarium przyjmą święcenia diakonatu. Módlmy się w ich intencji.
 9. Każdy kto chce mieć udział w sprowadzeniu figury MB Fatimskiej do naszej parafii będzie mógł złożyć ofiarę na ten cel w przyszłą niedzielę po każdej Mszy  św. do koszyczka przy wyjściu z kościoła.
 10. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb + Iwony Jałocha z ul. Naftowej. Zmarłą polecajmy Bogu w modlitwie.
 11. W najbliższym okresie jest wiele wolnych intencji mszalnych. Zamówiona w intencji naszych bliskich Msza św. jest najpiękniejszym darem jaki możemy im ofiarować.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, w której jest artykuł o sprowadzeniu do naszej parafii figury MB Fatimskiej, Gość Niedzielny, Źródło i czasopisma dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy  pięknego niedzielnego odpoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!

Dodaj komentarz