V Niedziela Wielkanocna ? 14.05.2017

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przybyli w ostatnią niedzielę, aby powitać Maryję w Znaku Fatimskiej Figury. Bóg zapłać tym, którzy pomogli w przygotowaniu tej uroczystości: ks. Andrzejowi, Służbie Liturgicznej Ołtarza, asyście, Żywemu Różańcowi, chórowi parafialnemu, orkiestrze z Katowic, dzieciom pierwszokomunijnym z rodzicami, młodzieży i wszystkim parafianom.
 2. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane są codziennie po Mszy św. wieczornej.
 3. We wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.
 4. Uroczystość I Komunii świętej dzieci w przyszłą niedzielę 21. Maja o g. 11.00.
 5. Nabożeństwo pokutne, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, a potem  spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców w sobotę o g. 9.00.
 6. Próby liturgiczne dla dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek, środę i piątek o g. 17.00. Obecność dzieci obowiązkowa!
 7. Rocznica pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę o g. 9.30. Spowiedź dla tych dzieci w piątek o g. 17.00.
 8. W przyszłą niedzielę o g. 12.30 Msza św. w intencji ks. Proboszcza w 31 rocznicę święceń kapłańskich.
 9. Od wczoraj rozpoczęliśmy nowennę ku czci św. Rity, przed jej główną uroczystością w poniedziałek 22 maja. Odprawiamy ją codziennie po Mszy św. o g. 7.30.
 10. Krąg biblijny w środę po Mszy św. o g. 18.00 w salce.
 11. W piątek – jak każdego 19 dnia miesiąca – o g. 18.00 Msza św. i modlitwy za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki za naszą Ojczyznę, za poszukujących pracy i bezrobotnych oraz ucałowanie jego relikwii.
 12. W piątek jako III miesiąca o g. 15.00 ? Godzina Miłosierdzia.
 13. W przyszłą niedzielę – jako III miesiąca – ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby kościoła i parafii.  Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 14. W najbliższym okresie jest wiele wolnych intencji mszalnych. Zamówiona w intencji naszych bliskich Msza św. jest najpiękniejszym darem jaki możemy im ofiarować.
 15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło i czasopisma dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy  pięknego niedzielnego odpoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!

Dodaj komentarz