III Niedziela Wielkanocna ? 30.04.2017

 1. W ostatnich dniach nasza parafia otrzymała w darze pochodząca z Loretto z Włoch figurę św. Józefa Oblubieńca NMP. Poświęcenie figury  1 maja o g. 7.30  we wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Przy figurze możemy zapalać świece wotywne wypraszając za przyczyną św. Józefa potrzebne łaski. Do skarbonki można składać ofiarę.
 2. W najbliższą niedzielę 7 maja o g. 17.00 ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak dokona uroczystego wprowadzenia pochodzącej z Portugalii figury NMP Fatimskiej w 100 ? lecie fatimskich objawień. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, młodzież przygotowującą się do bierzmowania, dzieci pierwszokomunijne z rodzicami, Żywy Różaniec, Rycerzy Kolumba, chór parafialny, Służbę Liturgiczną Ołtarza i wszystkie grupy działające  w naszej parafii.
 3. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będą odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej.
 4. Dzisiaj przeżywamy Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który rozpoczyna IX Tydzień Biblijny. Z tej okazji zachęcamy do częstego  rodzinnego i osobistego sięgania do Pisma Świętego, aby stawało się ono codzienną lekturą w każdym katolickim domu.
 5. W tym tygodniu w liturgii:
  Wtorek ? wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła oraz św. Zygmunta.
  Środa ? uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Msza św. za Ojczyznę o g. 11.00
  Czwartek ? wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników.
  Sobota ? święto śś. Apostołów Filipa i Jakuba.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca.
 7. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w I piątek od g. 20.00.
 8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od g. 10.00.
 9. Spotkanie ministrantów w piątek po wieczornej Mszy św.
 10. Próby liturgiczne dla dzieci pierwszokomunijnych w piątek o g. 17.00 i w sobotę o g. 9.00 w kościele. Obecność dzieci obowiązkowa!
 11. W ramach Nowej ewangelizacji otrzymujemy dzisiaj gratisowo czasopismo Dobre Nowiny.
 12. W najbliższym tygodniu i miesiącu maju jest wiele wolnych intencji mszalnych.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło i czasopisma dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy  pięknego niedzielnego odpoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę, a na nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!

Dodaj komentarz