V Niedziela Wielkiego Postu ? 02.04.2017

 1. Od dzisiejszej niedzieli zachowujemy tradycyjne zasłonięcie krzyża.
 2. W najbliższym tygodniu ? pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu o g. 20.00.
 3. Od jutra w naszej parafii rozpoczęcie peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Figurkę przyjmują rodziny z bloku na ul. Naftowej 2abc i z domków za przejazdem kolejowym. Figurka będzie w rodzinie od g. 16.00 do g. 16.00 dnia następnego. Razem z Figurą rodzina przekazuje następnej rodzinie Modlitewnik i Kronikę Peregrynacji, w której prosimy, aby wpisywać dziękczynienia i prośby do Matki Bożej oraz imiona i nazwisko rodziny. Będzie to piękna pamiątka tej peregrynacji.  Przyjmijmy Matkę Bożą z wielką wiarą i miłością.
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej przeżywana na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświecenie palm ? w czasie każdej niedzielnej Mszy św. z wyjątkiem soboty. Ogłaszamy dla dzieci i młodzieży konkurs na największą i najpiękniejszą palmę.
 5. W Niedzielę Palmową rozprowadzane będą chlebki miłości z których dochód przeznaczony będzie dla biednych i potrzebujących dzieci.
 6. Przez cały Wielki Post adorujemy Krzyż Chrystusa przy którym możemy złożyć ofiarę dla biednych i potrzebujących ? jałmużna wielkopostna.
 7. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek o g.17.30;
  Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 16.45.
 8. Spotkanie ministrantów i wszystkich chętnych do posługi w Liturgii Wielkiego Tygodnia w sobotę o g. 16.00 w zakrystii. Tych, którzy nie będą mogli być na tym spotkaniu prosimy, aby podobnie jak w roku ubiegłym zgłaszać się do ks. Andrzeja.
 9. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 10. W najbliższą niedzielę w naszej parafii odbędzie się kiermasz misyjny, z którego ofiary zostaną przekazane do Biura Misyjnego OO. Karmelitów w Krakowie i będą wsparciem dla Misji Karmelitańskich w Afryce. Będą do nabycia palmy, baranki wielkanocne i wiele innych rzeczy. Kiermasz prowadzi Wolontariat Misyjny.
 11. Dzisiaj około g. 18.30 odbędzie się dekanalna Droga Krzyżowa z Katedry do kościoła Miłosierdzia Bożego, której będzie przewodniczył Ks. Bp Ordynariusz. Poszczególne parafie naszego dekanatu będą niosły krzyż.
 12. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w środę o g. 17.00 w kościele.
 13. Dzisiaj o g. 13.05 na TVP 1 premiera filmu dokumentalnego – polecanego przez Rycerzy Kolumba – Wyzwolenie Kontynentu. Jan Paweł II i upadek komunizmu. Prosimy, aby dzisiaj w 12 r. śmierci św. Jana Pawła II spojrzeć na nowo na wielki pontyfikat Papieża Polaka i jego znaczenie dla Polski i Europy.
 14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Gość niedzielny. Czasopisma dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy  miłego niedzielnego odpoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę, a na nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!

Dodaj komentarz