IV Niedziela Wielkiego Postu ? 26.03.2017

 1. Dziękujemy Bogu za owocne przeżycie rekolekcji, w których uczestniczyło wielu parafian i wielu przystąpiło do sakramentu pojednania. Modlimy się za tych, którzy nadal są daleko od Jezusa.
 2. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Radości –  Laetare. W tradycji rzymskiej jest to tzw. Niedziela Róż, ponieważ w tym dniu obdarowywano pierwszymi kwiatami, a Papież  złotą różę ofiarował osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd różowy kolor dzisiejszych szat liturgicznych.
 3. Krąg biblijny w środę po Mszy św. o g. 18.00 w salce na plebanii.
 4. Spotkanie ministrantów w piątek o g. 17.00 w zakrystii.
 5. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w środę o g. 17.00 w kościele.
 6. Spotkanie obu grup kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o g. 18.00 w kościele, najpierw Msza święta, a po niej spotkanie formacyjne w kościele.
 7. W przyszłą niedzielę o g. 8.00 Msza św. za Żywy Różaniec, po niej spotkanie.
 8. We wtorek przypada 8 r. święceń biskupich Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się za naszego Pasterza, aby Pan Bóg obficie darzył Go swoim błogosławieństwem, a patronowie diecezji sosnowieckiej – śś. Albert i Rafał –  wypraszali potrzebne łaski w posłudze dla całego Kościoła i naszej diecezji.
 9. W najbliższym tygodniu – pierwsza  sobota miesiąca. Od g. 9.30 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. Będą to już odwiedziny świąteczne, dlatego nowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 10. Wczoraj w Bazylice Katedralnej Ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak  poświęcił figury MB Fatimskiej, które będą nawiedzały rodziny parafian w naszej diecezji. W naszej parafii rozpoczęcie peregrynacji – w znaku figury Pani Fatimskiej –  w poniedziałek 3 kwietnia – od ul. Naftowej 2abc. Przyjmijmy Matkę Bożą z wielką wiarą i miłością.
 11. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  – Droga Krzyżowa w piątek o g. 17.30 dla dzieci, młodzież i wszystkich parafian.
  – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym  w niedzielę o g. 16.45.
 12. Przez cały Wielki Post adorujemy krzyż Chrystusa, przy którym możemy złożyć jałmużnę dla biednych i potrzebujących.
 13. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę  będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Gość niedzielny. Czasopisma dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny. Możemy też nabyć Paschaliki na stół wielkanocny w cenie 5 zł., z których dochód przeznaczony jest na ubogich.

Wszystkim życzymy  miłego niedzielnego odpoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę, a na nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!

Dodaj komentarz