III Niedziela Wielkiego Postu ? 19.03.2017

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Początek w sobotę Msza św. o g. 18.00, które będą trwały do środy. Rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Libera ze Zgromadzenia XX. Saletynów z Krakowa. Podajemy plan rekolekcji.
 2. Ofiary składane na tace w czasie rekolekcji będą przeznaczone: w poniedziałek na potrzeby rekolekcji, a we wtorek i środę dla ks. Rekolekcjonisty i jego zgromadzenia
 3. Jutro liturgiczna uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. o g. 9.00 i 18.00.
 4. W środę  o g. 18.00 – jak 22. dnia każdego miesiąca w naszej parafii – jest odprawiana Msza  św. przez wstawiennictwo św. Rity z Cascii, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych, a po niej modlitwy i ucałowanie relikwii Świętej. Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii i do przyniesienia róż, które są poświęcane ku czci św. Rity.
 5. W sobotę 25 marca uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. o g. 9.00 i 18.00. Na Mszy św. o g. 9.00 Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Tego dnia nasza Sosnowiecka Diecezja świętuje swój Jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji o g. 10.30 w Bazylice Katedralnej Ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak odprawi uroczystą Mszę św. w czasie której poświęci, figury MB Fatimskiej, które będą nawiedzały rodziny parafian w naszej diecezji. Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  – Droga Krzyżowa w piątek o g. 17.30 dla dzieci, młodzieży i wszystkich parafian.
  – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym  w niedzielę o g. 16.45.
 7. Przez cały Wielki Post adorujemy krzyż Chrystusa, przy którym możemy złożyć jałmużnę dla biednych i potrzebujących.
 8. Przez najbliższe dwie niedziele będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło , Gość niedzielny, Arka, Cuda i łaski Boże. Czasopisma dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny. Możemy też nabyć Paschaliki na stół wielkanocny w cenie 5 zł., z których dochód przeznaczony jest na ubogich.

Wszystkim życzymy  błogosławionej Niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę, a na nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!

Dodaj komentarz