VII Niedziela Zwykła ? 19.02.2017

 1. W tym tygodniu w liturgii:
  Środa ? 22.02 ? Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o posłudze Papieża Franciszka.
  Czwartek ? wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
 2. W środę  o g. 18.00 – jak 22. dnia każdego miesiąca w naszej parafii – jest odprawiana Msza  św. przez wstawiennictwo św. Rity z Cascii, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych, a po niej modlitwy i ucałowanie relikwii Świętej. Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii i do przyniesienia róż, które są poświęcane ku czci św. Rity.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 11.00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Podsumowanie udziału dzieci w roratach i różańcu.
 4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w salce na plebanii:
  I grupa we wtorek o g. 18.45,
  II grupa w niedzielę po Mszy św. o g. 9.30.
  Obecność na spotkaniach jest warunkiem dopuszczenia do sakramentu bierzmowania! Wszystkich kandydatów prosimy o uczestniczenie w niedzielnej Mszy św. o g. 9.30.
 5. Spotkanie ministrantów  w piątek o g. 17.15 w salce na plebanii.
 6. Serdecznie zapraszamy  na Czuwanie Modlitewne Rodziny Radia Maryja, które odbędzie się w czwartek 23 lutego od g. 17.45  do g. 21.15 w kaplicy przy kościele św. Łukasza Ewangelisty w Sosnowcu  na ul. Radosnej 52 A.
 7. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby: + Zdzisława Fiderkiewicz z ul.  Akacjowej i + Anny Fornal z ul. Naftowej. Zmarłych polecajmy Bogu w modlitwie.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło w nowej cenie 5 zł., Gość niedzielny, Arka. Czasopisma dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny. W Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł o misji zleconej przez Papieża Franciszka abp Henrykowi Hoserowi, który wyjedzie do Medjugorie, aby poznać tamtejszą sytuację duszpasterską, a zwłaszcza potrzeby wiernych, którzy tam pielgrzymują.

Wszystkim życzymy  błogosławionej Niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę, a na nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!

Dodaj komentarz